10 nowoczesnych usług Poczty Polskiej, które ułatwią ci życie

10 usług Poczty Polskiej, które cię zaskoczą

Poczta Polska zazwyczaj nie kojarzy się z nowoczesnością, a raczej ze starą, skostniałą strukturą. Jednak pocztowy gigant przyspiesza i z roku na rok proponuje coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Poznaj 10 usług Poczty Polskiej, które zaskakują swoją nowoczesnością.

Odprawa paczek online

Paczka pocztowa Online

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów Poczta Polska uprościła też wysyłanie paczek. Paczka Envelo pozwala na opłacenie przesyłek o najpopularniejszych wymiarach i wadze (do 2 kg lub do 5 kg), zapewniając obsługę online i priorytetowe przekazanie paczki w placówce pocztowej.

E znaczki pocztowe

Znaczki pocztowe na listy

Poczta Polska pozwala na kupienie znaczków online na dowolny typ przesyłki i wydrukowanie ich (np. na kopercie). Jest to szczególnie przydatne dla przedsiębiorców wysyłających dużo przesyłek np. z Allegro. Każdy zalogowany klient może za darmo umieścić swój obrazek na znaczkach.

Listy przez internet

List przez internet

Chcesz wysłać tradycyjny list, ale nie masz pod ręką kartki papieru ani koperty? Można go równie dobrze nadać przez Envelo – platformę usług internetowych Poczty Polskiej. Wystarczy założyć darmowe konto i napisać list lub wczytać go jako PDF.

Pocztówki z telefonu

Kartki z telefonu

Chcesz wysłać kartkę z wakacji, ale nie podobają Ci się dostępne pocztówki? Dzięki aplikacji mobilnej Envelo można zmienić swoje własne zdjęcia w kolorowe pocztówki i wysłać prosto do swoich bliskich. Sama aplikacja jest darmowa i umożliwia m.in. śledzenie przesyłek Poczty Polskiej.

Korespondencja masowa

Korespondencja seryjna

Wydruk i obsługa korespondencji masowej to często czasochłonny i męczący proces. Dzięki platformie Envelo można go jednak realizować zdalnie. Wystarczy wczytać listę odbiorców, dostosować szablony wiadomości i zlecić Poczcie wydruk i doręczenie.

Automaty pocztowe

Pocztomat

W wybranych placówkach pocztowych zainstalowano już pierwsze automaty pocztowe, pozwalające na automatyczne nadanie przesyłek lub odbiór paczek nadanych w opcji „odbiór w punkcie”. Dzięki temu aby odebrać przesyłkę wystarczy kilka razy kliknąć w ekran urządzenia.

Skanowanie korespondencji

Skanowanie korespondecji

Usługa skanowania korespondencji w założeniu ma odciążać sekretariaty. Listy są skanowane i włączane do wewnętrznego obiegu dokumentów lub dostarczane do firmy. Usługa jest realizowana z pełną gwarancją poufności i można ją łatwo dostosować do specyficznych wymagań.

E-zwroty

E-zwroty

Usługa e-zwrotów jest ukłonem w stronę przedsiębiorców i ich klientów. Pozwala na łatwe dokonanie zwrotu towaru kupionego w sklepie internetowym. Jeżeli sklep zawarł odpowiednią umowę z Pocztą Polską, procedura zwrotu jest dla klienta w pełni darmowa.

Direct mail

Marketing pocztowy

Direct mail to kolejna usługa dla klientów biznesowych. Pozwala na zaprojektowanie kampanii reklamowej dokładnie tak, jak w narzędziach online… Z tym, że materiały reklamowe zostaną wysłane do odbiorców jako tradycyjne listy. Podobne usługi świadczy m.in. poczta w Kanadzie.

Pakiety dla e-commerce

Opakowania dla e-commerce

Poczta ostro walczy o klientów biznesowych. Jednym z przejawów tej walki jest wprowadzenie pakietów e-commerce. Klient kupuje z góry opłacony pakiet na 5, 10, 20 lub 30 przesyłek, w zamian ciesząc się niższą ceną i opakowaniem w gratisie.

Summary
10 nowoczesnych usług Poczty Polskiej, które ułatwią ci życie
Article Name
10 nowoczesnych usług Poczty Polskiej, które ułatwią ci życie
Description
10 usług Poczty Polskiej, które cię zaskoczą Poczta Polska zazwyczaj nie kojarzy się z nowoczesnością, a raczej ze starą, skostniałą strukturą.
Author
Publisher Name
Jak Wysłać
Publisher Logo

Komentarze

5 Komentarze
 1. Opublikowano przez
  Mirosław
  maj 8, 2020 Reply

  Przydałaby się bardzo usługa przekazu pieniężnego w połączeniu z blikiem

 2. Opublikowano przez
  Arkadiusz
  sie 5, 2019 Reply

  Idea korespondencji elektronicznej znana jest ludzkości od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Poczta Polska wprowadza usługę “listy przez internet” jako nowoczesną… żałosne.

 3. Opublikowano przez
  zbigniew
  paź 19, 2018 Reply

  poczta bierze sie za nowsci a listy polecone 150 km ida ponad tydzien

 4. Opublikowano przez
  Korespondencja firmowa – jak wysyłać ją oszczędniej? – Jak Wysłać
  sty 24, 2018 Reply

  […] Poznaj inne usługi Poczty Polskiej, które pomogą Ci usprawnić działanie Twojego biznesu. […]

 5. Opublikowano przez
  Jak mądrze i oszczędnie wysłać zaproszenia firmowe? | Jak Wysłać
  lis 29, 2017 Reply

  […] inne usługi Poczty Polskiej, które mogą wspomóc Twój biznes i sprawdź inne sposoby, w jakie możesz wykorzystać direct […]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *