Kartka świąteczna – najlepsze sposoby na wysyłkę

Jak wysłać kartkę na święta?

Mimo ekspansji internetu i telefonów komórkowych, tradycja wysyłania kartek wielkanocnych i świątecznych trzyma się w Polsce mocno. Przybyło jednak sposobów, w jakie można wysłać do rodziny kartkę świąteczną.

Kup tradycyjną kartkę

Świąteczne pocztówki najłatwiej znaleźć w placówkach Poczty Polskiej, salonach prasowych lub sklepach takich jak Empik. Wszystkie te punkty oferują szeroki wybór kartek, dostępnych zazwyczaj już na miesiąc przed świętami.

Przykładowa kartka świąteczna z bałwankiem.
Przykładowa kartka świąteczna z bałwankiem.

Kartka świąteczna kosztuje średnio od 1 do 5 zł, w zależności od formatu i ilości znajdujących się na nich ozdób. Pamiętaj, że do wysyłki kartek niezbędne są znaczki pocztowe.

Ich ceny zaczynają się od 2,60 zł – można je w łatwy sposób sprawdzić sprawdzić na stronie zakupu znaczków.

Nadaj tradycyjną kartkę online

Jeżeli nie zadowalają cię gotowe kartki, albo chcesz wykorzystać własne zdjęcie do zrobienia pocztówki, możesz wysłać kartkę przez internet. I nie, nie chodzi tu bynajmniej o wysłanie zdjęcia e-mailem, a o wysyłkę tradycyjnej, drukowanej pocztówki z twoim własnym nadrukiem.

Przez długie lata takie rozwiązanie było albo bardzo drogie, albo wymagało zamówienia wielu identycznych kartek. Na szczęście obecnie wystarczy wejść na stronę Neokartki, wybrać format kartki, dodać zdjęcie i zaadresować do najbliższych. Wydrukiem i doręczeniem zajmuje się Poczta Polska.

Przykładowa kartka wysłana z Envelo.
Przykładowa kartka wysłana z Envelo.

Ceny Neokartek zaczynają się od 4,99 zł razem z wysyłką. Warto pamiętać o tym, aby takie kartki wysłać trochę wcześniej – wydrukowana kartka świąteczna jest przekazywana do centrum logistycznego Poczty Polskiej w ciągu dwóch pełnych dni roboczych.

Podaj poprawny adres

Jeżeli zdecydujesz się na zakup kartki w sklepie lub na poczcie – pamiętaj o tym, aby poprawnie ją zaadresować. Dzięki temu zostanie sprawnie doręczona do twoich bliskich. Poprawnie zaadresowana kartka świąteczna wygląda tak:

Jak poprawnie zaadresować kartkę pocztową?
Jak poprawnie zaadresować kartkę pocztową?

Cyfry 00-000 to kod pocztowy odbiorcy kartki. Jeżeli nie wiesz, jaki kod pocztowy wpisać, skorzystaj z wyszukiwarki kodów pocztowych.

Wyślij kartkę trochę wcześniej

W okresie przedświątecznym przez sortownie Poczty Polskiej przechodzą rekordowe ilości przesyłek. Może to – niestety – oznaczać pewne opóźnienia, szczególnie w przypadku listów zwykłych. Warto o tym pamiętać i wysłać kartki kilka dni wcześniej, lub wybrać przesyłkę priorytetową.

Summary
Kartka świąteczna - najlepsze sposoby na wysyłkę
Article Name
Kartka świąteczna - najlepsze sposoby na wysyłkę
Description
Czy wiesz, jak bardzo kartka świąteczna może ucieszyć twoich bliskich? Poznaj sposoby na wysłanie do swojej rodziny pięknych kartek na Święta.
Author
Publisher Name
Jak Wysłać
Publisher Logo

Komentarze

2 Komentarze
 1. Opublikowano przez
  Gratulacje – jak najlepiej je wysyłać? | Jak Wysłać
  mar 7, 2018 Reply

  […] Za pośrednictwem Envelo możesz wysłać również zaproszenia lub wspaniałe życzenia świąteczne – sprawdź, jak to zrobić. […]

 2. Opublikowano przez
  Kartki urodzinowe – jak najlepiej wysłać życzenia? | Jak Wysłać
  sty 30, 2018 Reply

  […] Kartkę Envelo możesz wysłać również z innej okazji – na przykład jako pocztówkę z wakacji z własnym zdjęciem lub kartkę świąteczną. […]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *