Odbiór paczki w punkcie

Dzwoni kurier z informacją, że ma dla nas paczkę. My jesteśmy w pracy, a kurier czeka pod naszym domem. Nerwy. Od takiej sytuacji uchroni nas odbiór paczki w punkcie. W takim przypadku to my zdecydujemy o której odbierzmy przesyłkę.

Paczkomaty, automaty paczkowe

Najwygodniejszą opcją jest wybranie odbioru paczki w urządzeniach zwanych paczkomatami lub automatami paczkowymi. Pierwsze zapewnia Inpost, drugie od niedawna rozpowszechnia w naszym kraju Poczta Polska. Nie czekamy na kuriera, nie ustalamy godziny odbioru, tylko podjeżdżamy pod urządzenie i po przejściu krótkiej procedury uwierzytelniającej na dotykowym ekranie odbieramy naszą paczkę. Wszystko.

Pocztomat

Z infrastruktury Poczty Polskiej korzysta równie Envelo. Proces zakupu paczki przechodzi się online na https://www.envelo.pl/paczka-pocztowa/ a jako miejsce odbioru paczki wskazać można m.in. właśnie automat paczkowy.

Inne punkty odbioru paczki

Alternatywą dla urządzeń paczkowych może być dostarczenie paczki do punktów odbioru zlokalizowanych w sklepach lub np. na stacji benzynowej. Jeśli chodzi o ofertę Poczty Polskiej i Envelo w grę wchodzą m.in. sklepy Żabka, kioski Ruchu czy też czynne całą dobę stacje paliw Orlen. Ważna informacją jest fakt, że paczka dostarczana do wskazanych punktów odbioru może ważyć maksymalnie 20 kg. Cena takiej paczki w Envelo to 12,99 zł.

Polecamy również inne tematy związane z paczkami, np. śledzenie statusu o którym więcej pod tym linkiem www.jakwyslac.pl/gdzie-jest-moja-paczka/

Autor
admin2

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *