Śledzenie paczki z AliExpress

Śledzenie paczki z AliExpress – jak to zrobić?

Główna zaleta AliExpress? Dla jednych będą to niskie ceny, dla innych ogromny wybór produktów. Główna wada? Tu wszyscy są raczej zgodni – na przesyłkę z Chin trzeba niestety długo czekać. Czas oczekiwania często może przekraczać nawet miesiąc. W międzyczasie wielu z nas zastanawiać się będzie gdzie znajduje się nasza przesyłka. Na szczęście można to sprawdzić dzięki narzędziom pozwalającym na śledzenie paczki.

Tracking number – co to jest i jak go znaleźć?

Aby dowiedzieć się gdzie znajduje się Twoja paczka, najpierw musisz poznać jej tracking number. Jest to unikalny numer za pomocą którego będziesz mógł zidentyfikować swoją przesyłkę i śledzić jej drogę.

Numer śledzenia znajdziesz na swoim koncie AliExpress, przy informacji o zamówionym produkcie. Po wejściu na stronę główna AliExpress, kliknij My AliExpress w prawym górnym rogu, a następnie przejdź do swoich zamówień klikając My Orders. Po prawej stronie od Twojego zamówienia znajdziesz przycisk Track Orders. Po jego kliknięciu będziesz mógł sprawdzić rodzaj swojej przesyłki oraz numer śledzenia.

Pamiętaj, iż numer ten dostępny będzie jedynie dla wysłanych przesyłek i może nie być aktywny od razu. Jego działanie może być opóźnione nawet do 10 dni – warto więc uzbroić się w cierpliwość.

Najlepsze sposoby na śledzenie paczki

Przesyłki z Chin śledzić można za pośrednictwem wielu stron oraz systemów. Oto kilka najpopularniejszych:

Poczta Polska

Do śledzenia paczek wykorzystać możesz tracking Poczty Polskiej. Wystarczy wkleić w okno wyszukiwania numer swojej paczki i kliknąć Szukaj. W momencie kiedy paczka trafi już do Polski, to właśnie ten system pokazywać będzie najdokładniejsze informacje.

Envelo

Paczkę śledzić możesz również na swoim telefonie dzięki aplikacji Envelo.

AliPaczka

Paczki łatwo śledzić możesz również przez serwis AliPaczka. Jego dodatkową zaletą jest to, iż pozwala śledzić również tak zwane „przesyłki nierejestrowane” na terenie kraju ich nadania.

Post NL

Post NL Track & Trace to system holenderskiej poczty dostępny w języku angielskim. Numer paczki wklej w okienku po prawej stronie i kliknij Find. Statusy paczek z tego systemu wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

Singapore Post

Paczkę śledzić możesz też na stronie poczty singapurskiej. W tym celu należy kliknąć na Track Items po prawej stronie ekranu i po pojawieniu się ona wyszukiwania wkleić swój numer przesyłki i kliknąć Check Item Status. Statusy w języku angielskim również objaśniamy poniżej.

Inne strony

Co oznacza status paczki?

Poniżej wyjaśniamy co oznaczają poszczególne statusy w języku angielskim.

Statusy Singapore Post

 • Information Received – przesyłka została zaadresowana, sprzedawca wygenerował etykietę dla paczki ale nie dotarła ona jeszcze na pocztę
 • Received from Customer – paczka została przekazana pracownikom poczty
 • Despatched to Overseas/ Despatched to Overseas Postal Admin -paczka wysłana została do kraju przeznaczenia
 • Arrived at Overseas – paczka przyjęta została w kraju przeznaczenia

Statusy PostNL

 • Shipment Submitted – przesyłka została przekazana pracownikom poczty
 • The item is pre-advised – paczka wyruszyła z Chin
 • The item is at the PostNL sorting center – paczka trafiła do sortowni w Holandii
 • The item is on transport to the country of destination – paczka została wysłana z Holandii do kraju przeznaczenia
 • The item has arrived in the country of destination – paczka trafiła do Polski, najprawdopodobniej do WER
Summary
Śledzenie paczki z AliExpress
Article Name
Śledzenie paczki z AliExpress
Description
Śledzenie paczki z AliExpress - jak to zrobić? Dowiedz się jakie są najlepsze sposoby na śledzenie Twojej przesyłki z Chin!
Author
Publisher Name
Jak Wysłać
Publisher Logo

Komentarze

1 Komentarz
 1. Opublikowano przez
  Jan
  sie 28, 2018 Reply

  Witam.Bardzo proszę o informację na temat ilości znaków tyczących się numeru śledzenia paczki.Na ogół widzę i czytam,że jest to układ z 13-tu znaków.Ja natomiast mój nr otrzymałem aż z 18-tu znaków i bardzo mnie to niepokoi,ponieważ paczka moja ma wysoką wartość rzędu ponad 1000 dolarów.Bardzo proszę o jakąkolwiek radę w tej sprawie.Dziękuję.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *