5/5 - (3 votes)

Ubezpieczenia stanowią najskuteczniejszą formę zabezpieczenia zdrowia, życia i majątku, a jedną z najchętniej wybieranych form ubezpieczeń są od wielu lat ubezpieczenia grupowe. Warszawa ma też właścicielom firm wiele w tym obszarze do zaoferowania – w stolicy działa bowiem całkiem spora liczba ubezpieczycieli i agencji ubezpieczeniowych. Jakie atuty ma polisa grupowa i jak znaleźć korzystne ubezpieczenie grupowe w Warszawie?

Czym charakteryzuje się ubezpieczenie grupowe?

Grupowe ubezpieczenie to polisa, która jest skierowana do większej grupy osób, najczęściej pracowników danego zakładu pracy, chroniąc, w zależności od wariantu, ich życie i/lub zdrowie. Kiedy pracodawca nawiązuje współpracę z towarzystwem ubezpieczeniowym lub agencją ubezpieczeniową, zatrudnieni u niego pracownicy mogą wykupić grupową polisę na preferencyjnych warunkach. To właśnie atrakcyjna cena ubezpieczenia grupowego w relacji do jego zakresu stanowi największą zaletę polisy grupowej – ubezpieczenie grupowe jest bowiem zdecydowanie tańsze niż ubezpieczenie indywidualne o podobnym zakresie ochrony.

Jakie korzyści zapewnia ubezpieczenie grupowe?

Warszawa to miasto wielu możliwości, ale i ryzyk. Jeśli prowadzisz w stolicy biznes, wiesz też z pewnością, że walka o dobrego pracownika jest tu szczególnie zażarta. Dobra polisa dla pracowników może być więc Twoim dodatkowym atutem jako atrakcyjnego pracodawcy. Ubezpieczenia grupowe w Warszawie osiągają zwykle bardzo różne ceny, które zależą głównie od sumy ubezpieczenia i jego zakresu, ale zawsze składka za ubezpieczenie grupowe będzie niższa niż za podobną polisę, ale zawieraną jako umowa indywidualna. Ubezpieczenia grupowe mają przy tym dość szeroki zakres, a więc wykaz sytuacji, w których świadczenie z polisy zostanie wypłacone ubezpieczonemu. Dużym atutem ubezpieczeń grupowych jest minimalna ilość formalności, brak wymogu wykonania badań lekarskich czy wypełnienia ankiety medycznej (np. w przypadku grupowego ubezpieczenia na życie). Ubezpieczenia grupowe mają ponadto często krótki okres karencji lub nie mają go wcale, oznacza to, że ochrona Twoich pracowników zaczyna działać od razu lub bardzo szybko po podpisaniu przez nich umowy ubezpieczeniowej.

Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie grupowe w Warszawie?

Jeśli jako pracodawca postanowisz odnaleźć korzystne ubezpieczenie grupowe w Warszawie, masz do wyboru dwie opcje – albo odpowiedniej polisy będziesz poszukiwał na własną rękę, albo pomogą Ci w tym inni. Warto jednak, by były to osoby rozeznane w ofercie ubezpieczeń, dyspozycyjne i godne zaufania. Takich doradców znajdziesz w multiagencji Eurofinance. Pomagamy z powodzeniem w wyborze ubezpieczeń firmom i osobom prywatnym już od wielu lat i współpracujemy ze wszystkimi największymi towarzystwami ubezpieczeniowymi na rynku. Możemy więc zagwarantować Ci pełen dostęp do najlepszych ubezpieczeń grupowych oraz zapewnić sprawne i rzetelne ich porównanie, abyś mógł zdecydować, która polisa będzie dla Twoich pracowników najodpowiedniejsza. Do klientów wykupujących ubezpieczenia grupowe w Warszawie i okolicach możemy również wysłać naszych mobilnych doradców! Serdecznie zapraszamy.