Jak upewnić się, że Twój prezent dojdzie przed świętami?

Czy Twój prezent dojdzie przed świętami? Co zrobić, aby przesyłka świąteczna dotarła na czas?

Okres przedświąteczny zbliża się wielkimi krokami, a wielu z nas zaczyna zastanawiać się jakie prezenty kupić swoim bliskim. Nawet jeśli nie wiemy jeszcze, co dokładnie wybierzemy, jedno jest pewne – dużą część tych zakupów zrobimy w internecie. Zeszłoroczne badanie na temat świątecznych wydatków pokazuje, iż blisko połowa Polaków deklaruje, iż kupi prezenty online. Możliwość zrobienia szybkich i wygodnych zakupów z dostawą do domu to oczywiście bardzo miła alternatywa do czasochłonnych wizyt w sklepie oraz stania w kolejkach. Pozostaje jednak jedno ważne pytanie – jak upewnić się, że nasz prezent dojdzie przed świętami?

Więcej zakupów – więcej paczek

Okres przedświąteczny to czas wzmożonego ruchu dla doręczycieli przesyłek. Barometr Świąteczny Poczty Polskiej pokazuje, że w tym okresie ilość obsługiwanych przez firmę paczek może wzrastać nawet dwukrotnie. Dwa lata temu, przed świętami, przez sortownie poczty przechodziło blisko 500 000 paczek dziennie.

Oczywiście Poczta przygotowuje się na wzmożony ruch – zatrudnia między innymi więcej pracowników oraz dostarcza przesyłki klientom również w soboty. W zeszłym roku niektóre paczki zostały dostarczone do klientów również w Wigilię, która wypadała w weekend. Jednak nawet przy korzystaniu z takich środków, ogromny wzrost liczby zamówień nieuchronnie wpływa na czas realizacji dostawy. Warto więc wziąć to pod uwagę zamawiając prezenty w internecie.

Co robić, by upewnić się, że prezent dojdzie przed świętami?

Przede wszystkim, nie zostawiaj zakupu prezentów na ostatnią chwilę. Im wcześniej złożysz zamówienie, tym większe szanse na to, że Twój prezent dojdzie przed świętami. W zeszłym roku Poczta Polska ogłosiła, iż 20 grudnia jest ostatnim dniem na nadanie przesyłki tak, aby mogła dotrzeć do Odbiorcy przed świętami. Jako że liczba przesyłek rośnie każdego roku, warto jednak zamówić swoją paczkę jeszcze wcześniej – najlepiej na samym początku grudnia, lub nawet w listopadzie.

Zamawiając prezent, warto również zwrócić uwagę na jego dostępność oraz przeczytać opinie o jej sprzedawcy. Warto kupować w sklepach, które wysyłają paczkę sprawnie i szybko, najlepiej tego samego dnia lub w dzień po zakupie.

Pamiętaj, że czekając na paczkę obsługiwaną przez Pocztę Polską, możesz śledzić ją na stronie e-monitoringu lub za pośrednictwem aplikacji Envelo.

A co jeśli to Ty wysyłasz prezent?

Jeśli w tym roku osobiście wysyłasz prezent bliskim, możesz nadać go szybko i tanio za pośrednictwem platformy Envelo. Wystarczy, iż określisz parametry Twojej przesyłki i dodasz dane Twojego odbiorcy online, a następnie nadasz paczkę w specjalnym okienku na Poczcie – bez kolejki.

Poznaj inne wygodne sposoby na wysyłkę paczki w święta lub sprawdź, jak sprawnie wysłać paczkę świąteczną za granicę.

Summary
Jak upewnić się, że Twój prezent dojdzie przed świętami?
Article Name
Jak upewnić się, że Twój prezent dojdzie przed świętami?
Description
Czy Twój prezent dojdzie przed świętami? Co zrobić, aby przesyłka świąteczna dotarła na czas? Dowiedz się, kiedy najlepiej wysłać Twój prezent.
Author
Publisher Name
Jak Wysłać
Publisher Logo

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *