5/5 - (2 votes)

Kafeteria benefit to innowacyjny system do zarządzania benefitami w swojej firmie. Jest przydatna, gdy w grę wchodzi premiowanie pracowników. System kafeteryjny jest dedykowany do działów HR. Idealnie dba o wellbeing pracowników. Świadczenia pozapłacowe są bardzo cenione przez osoby zatrudnione w firmach. W artykule wyjaśniamy dla kogo w szczególności polecane jest korzystanie z systemu kafeteryjnego.

1. Kafeteria benefit dla firm i instytucji

2. Najlepsze premiowanie pracowników

Nie jest żadną tajemnicą, że dla budowania zaangażowania pracowników i wzrostu lojalności pracowników liczy się nie tylko bazowe wynagrodzenie. W przedsiębiorstwach i w instytucjach pracują osoby w różnym wieku, przez co mogą mieć odmienne priorytety. Każda firma, której zależy na utrzymaniu dobrej kadry, powinna dostosować systemy premiowania do potrzeb pracowników. Wprowadzenie różnorodnych rozwiązań umożliwia kafeteria benefit.

Kafeteria benefit dla firm i instytucji

System kafeteryjny to ciekawa propozycja dla firm krajowych i międzynarodowych. System benefitowy może być wdrożony w każdej firmie — wielkość firmy nie ma znaczenia. W systemie kafeteryjnym pracownicy sami wybierają udostępnione im przez pracodawcę benefity. Taka możliwość zadowoli wszystkich pracowników. Dzięki temu, że jest ogromny wybór benefitów, nikt nie będzie narzekać na to, że dostał coś, czego nie chciał. System kafeteryjny jest na razie popularny w większych firmach, gdzie premiowanie pracowników jest czymś zupełnie normalnym. Firmy, które już korzystają z kafeterii benefit, informują o tym w ogłoszeniach o pracę. Bez wątpienia jest to opcja interesująca dla obecnych i przyszłych pracowników. Każda firma może zgłosić się po ofertę. Ciekawostką jest, że możliwe jest też wdrożenie benefitów dla kontrahentów i klientów.

Najlepsze premiowanie pracowników

Rynek pracy w Polsce stale się zmienia. Obecnie na rynek wchodzi pokolenie „Z”, które ma inne spojrzenie na pracę niż pokolenie 40 lub 50-latków. Zatrzymanie młodego pracownika w firmie jest dużo trudniejsze niż kiedyś. Dla pracowników liczą się nie tylko szkolenia i możliwości rozwoju w zawodzie, ale i świadczenia pozapłacowe. Nie chodzi tylko o ubezpieczenie czy dostęp do prywatnej służby zdrowia. Każdy człowiek może mieć zupełnie inne oczekiwania wobec pracodawcy. Może też mieć inne wyobrażenie o premiowaniu. Dostęp do platformy benefitowej rozwiązuje wiele problemów związanych z tym, co komu przekazać w ramach premii. Jednych może interesować karta sportowa, a innych bilety do teatru. Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych I środki obrotowe firmy stanowią źródło finansowania benefitów.