Dlaczego wysyłka do paczkomatu jest tak popularna?

0
196
4.5/5 - (2 votes)

W ostatnich latach coraz częściej przesyłki zamawiamy nie do własnych domów, a do tak zwanych paczkomatów. Są to automatyczne skrytki na paczki, z których można skorzystać w dowolnym momencie. Dlaczego wysyłka do nich jest tak popularna?

Przesyłki InPost — dostawa do paczkomatu

Paczkomaty to automaty na przesyłki należące do firmy InPost. W tym momencie można je spotkać praktycznie w każdym polskim mieście. Takie automaty ustawione są przy większych dyskontach, czy też na wielu osiedlach mieszkaniowych. Z tego powodu praktycznie każdy ma do nich bardzo łatwy dostęp.

Paczkomaty działają całodobowo, przez co można z nich korzystać o dowolnej porze dnia i nocy. Są też jednym z najczęstszych wyborów osób decydujących się na przesyłki InPost.

Paczkomat InPost paczka — korzyści

Paczkomaty swoją popularność zawdzięczają oferowanym przez nie korzyściom. Przed ich wprowadzeniem zamówienie paczki wiązało się z tym, że ktoś musiał być w domu i ją odebrać. Kurierzy z kolei pracują najczęściej w godzinach, w których my też jesteśmy w swojej pracy.

Z paczkomatu można z kolei skorzystać o dowolnej porze. Zamawiając paczkę, wystarczy, że wybierzemy ten sposób dostawy, a po umieszczeniu przesyłki w automacie, mamy 48 godzin na jej odebranie. Nie ma znaczenia, czy przyjdziemy po nią o 8 rano, 17 wieczorem, czy też o 2 w nocy.

Paczkomaty świetnie przydają się nie tylko do odbierania paczek. Można z nich skorzystać również w celu wysyłki przesyłek. W niektórych przypadkach firma InPost nie wymaga nawet drukowania i naklejania listu przewozowego. Tym zajmie się kurier, który odbierze przesyłkę z paczkomatu i przekaże do sortowni. Co istotne, wysłana przez InPost paczka potrafi dotrzeć do wybranego przez klienta paczkomatu już w trakcie jednego dnia roboczego.

Jeśli chcesz rozpocząć wysyłkę paczek poprzez paczkomaty, zapoznaj się z ofertą na stronie https://www.globkurier.pl/oferta/przewoznicy/paczkomaty. To doskonała okazja dla przedsiębiorców czy klientów indywidualnych. Na tej stronie możesz liczyć na najlepsze ceny wysyłki paczek, a rejestrując się zyskasz dodatkowe rabaty. Do tego, wysłana przez InPost paczka potrafi dotrzeć do wybranego przez klienta paczkomatu już w trakcie jednego dnia roboczego.