4.5/5 - (2 votes)

Przeglądając ofertę niewielkich projektów domów, które można wybudować szybko i niewielkim kosztem warto zatrzymać się na dłużej na dwóch domach parterowych z serii Dom przy Niezapominajek. Czwarta i piąta wersja z tej kolekcji proponuje ciekawy układ pomieszczeń i dwa różne warianty jeśli chodzi o dach. Dla zwolenników prostych dachów dwuspadowych pracowania GALERIADOMOW.PL przygotowała Dom przy Niezapominajek 4, a dla fanów kopertowych połaci Dom przy Niezapominajek 5. Poznajmy bliżej te ekonomiczne projekty i sprawdźmy, gdzie leży klucz do ich szybkiej i sprawnej realizacji.

Dom przy Niezapominajek 4

Nowoczesne i eleganckie – stylowe domy idące z duchem czasu.

Obie wersje parterowych domów to odwzorowanie nowoczesnego podejścia do projektowania domów jednorodzinnych, zarówno w obszarze estetyki, jak i rozwiązań wpływających korzystnie na komfort użytkowania budynków. Przy ich aranżacji zewnętrznej zadbano o stylowe dodatki, tworzące w każdym z domów harmonijną całość zarówno wizualną, jak i funkcjonalną.

Fasady zostały udekorowane naturalnymi decorami, takimi jak ozdobna cegła oraz drewno elewacyjne, co nadaje domowej elewacji oryginalnego charakteru. W każdym z nich bazą jest biała fasada skontrastowana z czarnym dachem i stolarka w kolorze naturalnego drewna. Projekty domów przy Niezapominajek 4 i 5 utrzymane są głównie w ciepłej tonacji, co wynika z wyboru okien o naturalnym kolorze drewna. Na pierwszy rzut oka to eleganckie, przytulne domy o nienachalnej estetyce, dające się wkomponować zarówno z miejską działkę, jak i parcelę ulokowaną na łonie wiejskiej natury. Ciekawym uzupełnieniem, podkreślającym nowoczesny wymiar domów, jest zaprojektowana przy Niezapominajek 4 drewniana pergola tarasowa. Ażurowa konstrukcja, o lekkim charakterze, pozwala dowolnie aranżować to wypoczynkowe miejsce. Można je zacienić, otoczyć zielenią, a nawet częściowo przykryć dachem.

Dom przy Niezapominajek 5

Energooszczędne rozwiązania, które obniżają koszty utrzymania.

Poza nowoczesną estetyką wykończenia zewnętrznego projekty domów zawierają wiele dodatkowych rozwiązań, które idą z duchem czasu. Wybierając projekt domu z tej serii inwestor ma możliwość wykorzystania systemów obniżających nakłady na ogrzewanie i utrzymanie budynków, bazujące na odnawialnych źródłach energii. W obu wariantach mamy możliwość zastosowania ogrzewania pompą ciepła. To jeden z wariantów proponowanych do zaopatrzenia domu w ciepło. Dla tych, którzy nie przewidują takiego systemu w swoim domu przygotowano schematy kotłowni na paliwo stałe oraz ogrzewanie gazowe. Do wyboru mamy również dwa warianty wentylacji – standardową grawitacyjną oraz nowoczesny projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – rekuperację. Aby niskim kosztem zaopatrzyć gospodarstwo domowe w ciepłą wodę użytkową udostępniono również projekt instalacji solarnej. Kolektory słoneczne absorbując energię dziennego światła podgrzewają wodę, którą można wykorzystać do codziennego użytku. Wykorzystanie dostępnych systemów pozwala ograniczyć koszty związane z użytkowaniem budynku o ok 40%. Warto zaznaczyć, że są to opcje możliwe, lecz nie konieczne do zastosowania. A jak wyglądają projekty domów przy Niezapominajek wewnątrz? Zajrzyjmy do środka tych ekonomicznych parterówek.

Wnętrze pełne słońca, przytulne i komfortowe w zamieszkaniu.

Wnętrze obejmuje przestronną strefę dziennej aktywności, składającą się z otwartej kuchni i salonu. To przytulna, lecz niezwykle słoneczna i jasna przestrzeń, będąca sercem domu. Tarasowe drzwi w systemie HS nie tylko doskonale doświetlają wnętrze, lecz również umożliwiają bezproblemową komunikację z tarasem, który łączy się z przydomowym ogrodem. Otwarta kuchnia przewiduje przestrzeń na jadalniany stół oraz nowoczesną ladę barową, która dosyć wyraźnie oddziela przestrzeń kuchni od pokoju dziennego.

Przytulna strefa nocna została zaprojektowana po lewej stronie domu i tworzą ją dwa pokoje, rozdzielone przez przyległą łazienkę. To wygodne sypialnie z miejscem na łóżka, potrzebne szafy i biurka. W pokoju przeznaczonym dla dzieci jest wystarczająco dużo miejsca, by zmieścić dwa łóżka oraz pozostawić jeszcze swobodny plac do zabawy na podłodze. Warto zauważyć również obszerną kotłownię oraz garaż, w którym oprócz zaparkowanego samochodu, można przechowywać tarasowe meble i inne potrzebne w każdym domu sprzęty. Jest to niezwykle przydatne miejsce o wielofunkcyjnym charakterze. Garaż całkowicie zawarty w bryle budynku jest najtańszym wariantem, gdyż nie wymaga dodatkowego dachu, a jednocześnie doskonale harmonizuje się z bryłą domu.

Projekty z serii Dom przy Niezapominajek charakteryzują się dużym potencjałem adaptacyjnym. W razie potrzeby można w prosty sposób powiększyć dom. Projekt przewiduje strop żelbetowy, który umożliwia zaaranżowanie poddasza na przestrzeń mieszkalną. Kąt nachylenia połaci dachowej, wynoszący 30 stopni, pozwala na uzyskanie dodatkowych metrów kwadratowych przestrzeni użytkowej, bez wymogu zwiększania wysokości ścianek kolankowych. To ciekawa i praktyczna funkcjonalność, która każdy dobrze zaprojektowany projekt domu powinien mieć. Wariant taki umożliwia dostosowanie budynku się do rosnących potrzeb rodziny.

Dom przy Niezapominajek 4

Dwie wersje konstrukcyjne – tania budowa i większy wybór dla inwestorów.

Projekty domów przy Niezapominajek występują w dwóch wariantach jeśli chodzi o konstrukcję dachu. Zastosowano zróżnicowaną geometrię dachów: kopertowy, czterospadowy dach w przypadku Domu przy Niezapominajek 4 oraz dach dwuspadowy w Niezapominajkach 5. Taka różnorodność kształtów dachów umożliwia dopasowanie projektu do miejscowych przepisów i ustaleń zawartych w warunkach zabudowy.
Jeśli chodzi o ekonomię realizacji, to bez wątpienia oba projekty można określić jako domy tanie w budowie. Gotowe projekty domów oznaczone numerami 4 i 5 to propozycje, które można zrealizować w szybkim tempie i bez niepotrzebnych problemów w trakcie budowy. Budynki zostały oparte na planie kwadratu, co sprawia, że posiadają regularną formę, bez zbędnych załamań linii ścian, co przekłada się na obniżone koszty budowy. Powierzchnia użytkowa każdego z domów wynosi 74.76 m², co klasyfikuje je jako niewielkie, parterowe budynki, dobrze nadające się na małe działki. Aby inwestor mógł dodatkowo zaoszczędzić na materiałach budowy w domach została zminimalizowana do dwóch liczba kominów oraz wewnętrznych ścian nośnych.
Jeśli jesteśmy na etapie wyboru projektu domu i zależy nam na niskich kosztach i możliwości szybkiej realizacji inwestycji, projekty domów z kolekcji Dom przy Niezapominajek wydają się jednym z lepszych rozwiązań.