Naklejki z logo – ciekawy pomysł na promocję biznesu, czy zbędny wydatek?

0
43
5/5 - (1 vote)

Żyjemy w świecie nieograniczonych możliwości – a branża reklamowa nie jest wyjątkiem. Ilość narzędzi, z których możesz skorzystać do promocji swojej firmy przyprawia o zawrót głowy. Nierzadko więc okazuje się, że postawienie na klasyczne rozwiązania może okazać się najlepszym wyjściem. Naklejki z logo to właśnie jeden z takich ponadczasowych pomysłów, choć dzięki nowoczesnej technologii – w świeżej odsłonie. Jeśli też wpadł Ci ten pomysł do głowy, ale nie masz pewności, czy to dobry kierunek działania dla Twojego biznesu – czytaj dalej, by lepiej zrozumieć fenomen tych samoprzylepnych etykiet.

​Dobra reklama, solidne naklejki – to się po prostu klei!

Choć tytuł jest dość zawadiacki, a nawet odrobinę prowokacyjny – prawda jest taka, że niemal w każdym przypadku przeznaczenie części środków z budżetu marketingowego na naklejki z logo to dobry ruch i mądra inwestycja.

​Uniwersalność wykorzystania naklejek z logo w biznesie

Od przyklejania etykiet z logo na wysyłane paczki w e-commerce po dorzucanie do materiałów promocyjnych na targach – jedynie wyobraźnia może dzisiaj ograniczać sposobu zastosowania naklejek z dedykowanym nadrukiem. Przyczynia się do tego na pewno fakt, że nowoczesne drukarnie pozwalają na różnego rodzaju wariacje w zakresie kształtów, kolorów i rozmiarów tych materiałów – to daje spore możliwości.

​Trwałość, jakość i solidność reklamowych naklejek z logo

Zamawiając reklamowe naklejki z logo u renomowanego producenta można mieć też pewność, co do długoterminowego charakteru tych materiałów. Wykorzystanie solidnych materiałów zarówno w zakresie nadruku, jak i kleju pozwala na to, by naklejki zachowały swoje kolory przez lata, równocześnie niewzruszenie trzymając się powierzchni, na której zostaną umieszczone.

​Ekonomiczny sposób na reklamę, która działa

Poza wyżej wymienionymi zaletami naklejek z logo – konieczne jest również wspomnieć na temat niskich kosztów związanych z tego rodzaju inwestycją. Dzięki czemu z takiej formy reklamy może korzystać dosłownie każdy – mała, lokalna firma, jak i duża spółka o zasięgu globalnym. Słowem – żaden biznes nie jest zbyt mały ani za duży, by nie znaleźć swojego sposobu na wykorzystanie samoprzylepnych etykiet z logo na swój własny sposób.

​Gdzie i jak można ciekawie wykorzystać reklamowe naklejki z logo?

Sposobów na wykorzystanie tych produktów reklamowych jest nieskończenie wiele. Owszem, ostatnio najmodniejszym ich zastosowaniem zdaje się być obklejanie paczek z zamówień online – ale to naprawdę dopiero początek tego, co naklejki z logo mają de facto do zaoferowania. Choć ostatecznie ich użytkowanie sprowadza się do materiału, z którego zostaną wykonane – chcemy podzielić się kilkoma interesującymi pomysłami.

​W jaki sposób wykorzystać potencjał naklejek z logo w różnych miejscach?

  • Cel dekoracyjny i informacyjny – szyby, schody, podłogi, dokumenty w siedzibie biura i poza biurem.
  • Cel reklamowy i porządkowy – dokumenty, segregatory, teczki i inne artykuły biurowe.

Zamiast kupować dedykowane gadżety reklamowe z myślą o targach, czy spotkaniach firmowych – lepiej wybrać interesujący produkt i ozdobić go właśnie z pomocą nalepek z logo. Będzie to też dużo bardziej spójne, niż wtedy gdy poszczególne materiały i akcesoria są drukowane w różnych miejscach.

​Czas skleić kampanię w całość! Na co możesz liczyć korzystając z reklamowych nalepek?

Efekty zastosowania naklejek z logo są ściśle związane z tym, jak zdecydowałeś się je wykorzystać dla swojego biznesu. Wracając do przykładu wykorzystania ich w paczkach i przesyłkach – klient od razu identyfikuje nadawcę i osiągasz w ten sposób wszystkie około brandingowe cele. Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie tego produktu w materiałach biurowych – zyskasz niskim kosztem świetne gadżety reklamowe do zastosowania na co dzień, przy okazji wręczania paczek okolicznościowych, czy podczas targów.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej – jedyne, co Cię może ograniczyć to Twoja wyobraźnia, bo technologia druku wykorzystywana do produkcji naklejek w rękach specjalistów potrafi zdziałać cuda i to przy niewielkich nakładach finansowych. Drukarnia Bielprint jest świetnym przykładem wykorzystania możliwości naklejek z logo w najróżniejszy sposób – z korzyścią dla biznesu.

​Naklejki z logo – o czym powinieneś pamiętać przed złożeniem zamówienia?

Zanim przykleisz się do ich korzyści na stale – pamiętaj, aby podczas rozmów z drukarnią dokładnie określić swoje oczekiwania względem zamawianych produktów. Chodzi zarówno o planowane zastosowanie, paletę kolorów, jak również i inne szczegóły (gramatura papieru, rodzaj kleju, czy też wielkość). Mając na wyciągnięcie ręki dobrego producenta naklejek z logo – będziesz mieć również do swojej dyspozycji łatwość zamawiania i dostosowywania ich do skonkretyzowanych potrzeb swojego biznesu.