Jak wysłać PIT-28 pocztą?

Deklarację PIT-28 składa się wcześniej niż pozostałe rozliczenia PIT.

Za pomocą tego formularza rozliczane są pozarolnicze działalności gospodarcze rozliczane ryczałtowo, spółki cywilne osób fizycznych i spółki jawne osób fizycznych.

Taką deklaracja dotyczy również osób osiągających przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze.

Dokument ten należy wysłać do końca stycznia 2018 roku. Druki PIT można wysłać pocztą za pomocą listu poleconego. Jak to robić?

Jak nadać PIT-28?

Formularz powinien być zaadresowany na adres US, w którym się rozliczasz. do którego odprowadzasz podatki. Adresy Urzędów można na przykład znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów. Jeśli zdecydujesz się wysłać go Pocztą Polską, musi on być wysłany listem poleconym.

Najważniejsza jest data stempla pocztowego, gdyż jest ona traktowana jako data złożenia deklaracji, dlatego ważne jest zatrzymanie potwierdzenia nadania.

Nadaj list i kup znaczek online

List polecony można nadać online, na stronie envelo.pl gdzie w prosty i przystępny sposób wydrukujesz znaczek na list polecony wraz z potwierdzeniem wysyłki.

Zobacz też, jak wysłać pocztą inne formularze podatkowe.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *