Paczka za pobraniem – jak wysłać?

Paczka za pobraniem – jak wysłać pocztą?

Prowadzisz sklep internetowy, często wysyłasz paczki i chcesz skorzystać z wysyłki za pobraniem, ale nie do końca wiesz jak to działa? A może planujesz zakupy i w opcjach na stronie sklepu widzisz  hasło “paczka za pobraniem”? Poniżej znajdziesz krótki opis usługi i podpowiedź, jak z niej korzystać.

Co to w ogóle jest przesyłka za pobraniem?

Zazwyczaj robiąc zakupy w internecie, za kupiony towar płacisz przelewem, kartą lub przy użyciu innych systemów np. Blik. I to jest standardowa forma. Czasami natomiast sprzedający dopuszcza możliwość sprzedaży i wysyłki paczki z towarem za pobraniem, czyli płatności za niego kurierowi dopiero przy odbiorze zakupionego produktu. Podsumowując: płacisz nie przed, a po otrzymaniu przesyłki. Jaki jest koszt paczki za pobraniem? Sprawdź tu https://www.envelo.pl/paczka-pocztowa/

Jak wysłać paczkę za pobraniem na koszt odbiorcy?

To proste. Do ceny sprzedaży towaru doliczasz koszty wysyłki i taką sumę, którą naturalnie pokryje odbiorca, umieszczasz w konkretnej rubryce. Np. wysyłając paczkę ze strony www.envelo.pl/parcel należy w Usługach dodatkowych zaznaczyć „Pobranie” i wypełnić tabelkę, podając między innymi numer konta, na które przelane zostaną Ci pieniądze za sprzedany towar i przesyłkę. Pamiętaj: w tym przypadku jako odbiorcę wpisujesz siebie, bo to na Twoje konto mają wrócić pieniądze 😊 Nie zapomnij tak skonstruować tytułu, aby można było w prosty sposób zidentyfikować, jakiego towaru i jakich osób dotyczy omawiana paczka za pobraniem.

Wybór przesyłki pobraniowej

Czas to pieniądz

Wysyłając paczkę, formalności związane z wypełnianiem etykiety możesz wykonać online, a na poczcie tylko zdać paczkę.  Jeśli chcesz wiedzieć, jak nadać paczkę przez internet, kliknij tu www.envelo.pl/pomoc/przewodniki/paczka/

Dajcie znać, czy post o paczce za pobraniem pozwolił Wam zrozumieć, jak wysłać towar na koszt odbiorcy.

Sprawdź też, jakimi zasadami kierować się przy wysyłce paczek do Twoich klientów – dobre praktyki przy wysyłaniu paczek.

Summary
Jak wysłać paczkę za pobraniem?
Article Name
Jak wysłać paczkę za pobraniem?
Description
Dowiedz się jak wysłać przesyłkę za pobranie. Co to w ogóle jest przesyłka za pobraniem? Jak wysłać paczkę za pobraniem na koszt odbiorcy?
Author
Publisher Name
Jak wysłać
Publisher Logo
Autor
admin2

Komentarze

9 Komentarze
 1. Opublikowano przez
  Gosia
  maj 20, 2020 Reply

  Co jeśli adresat nie odbierze przesyłki za pobraniem?

  • Opublikowano przez
   Michał
   sie 2, 2020 Reply

   wtedy wraca do adresata i musi dodatkowo zapłacić za drogę powrotną

   • Opublikowano przez
    Michał
    sie 2, 2020 Reply

    zn nadawcy 🙂

 2. Opublikowano przez
  Aaa
  lut 19, 2020 Reply

  A jak wysłać za pobraniem nie korzystając z envelo? Miałam nadzieję, że tego się tu dowiem.

 3. Opublikowano przez
  Blanka
  paź 19, 2019 Reply

  Chciałam się dowiedzieć czy wysyłając paczkę za pobraniem ja cokolwiek Płacę na poczcie i czy pieniądze uzyskane od osoby kupującej tylko mogą przejść na konto czy mogę je odebrać na poczcie nie mam konta w banku Proszę o szybka odpowiedź

 4. Opublikowano przez
  Ewelina
  sie 5, 2019 Reply

  MAGDA…Wtedy tak czy inaczej nadawca pokrywa koszty przesyłki. I to chyba razy 2. Najlepiej żądać przed wysłaniem takiej paczki przelewu na opłacenie przesyłki. A przy odbiorze opłacić towar.

 5. Opublikowano przez
  Paulina
  maj 17, 2019 Reply

  Podbijam pytanie

 6. Opublikowano przez
  ewela
  maj 2, 2019 Reply

  Cennik już nieaktualny. Obecnie wysłanie paczki za popraniem przez envelo wynosi 17.39zł.

 7. Opublikowano przez
  Magda
  kw. 15, 2019 Reply

  A co jeśli odbiorca nie odbierze zamówionego towaru?zamawianego przez olx.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *