Faktura VAT na usługi pocztowe

Jak dostać fakturę VAT na usługi pocztowe?

Wiele usług pocztowych nie jest objętych podatkiem VAT. Wyjątkiem od tego jest część usług niepowszechnych objętych stawką 23% VAT, do których należą paczki o wadze od 10 do 30 kg, przesyłki pobraniowe, przesyłki niestandardowe (duże gabaryty i rulony) oraz druki bezadresowe. Mimo tego możliwość wystawienia faktury jest zawsze sporym ułatwieniem dla przedsiębiorcy rozliczającego koszty prowadzenia działalności.

Faktury VAT za usługi pocztowe można uzyskać w każdym urzędzie pocztowym na wyraźne życzenie klienta.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których pracownicy urzędów pocztowych nie chcą wystawiać faktur na niewielkie kwoty. Warto jednak pamiętać, że przedsiębiorca ma prawo do otrzymania faktury i jeżeli jest mu ona niezbędna, powinien zgłosić sprawę do naczelnika placówki. Obejściem trudnych procedur uzyskania faktur jest płacenie za usługi pocztowe przez internet. Wtedy wszystkie faktury otrzymujesz od razu po zakupie – w łatwy i szybki sposób.

Faktury VAT za usługi pocztowe online

Dodatkowym argumentem za zakupem online jest możliwość darmowego dodania logo firmy lub innych grafik do wykorzystywanych znaczków pocztowych, paczek i kartek pocztowych.

Niektóre z usług świadczonych przez internet są też tańsze, jak w przypadku wysyłki korespondencji masowej. Pozwalają też na oszczędzenie dużej ilości czasu spędzonego na obsłudze przez pracowników.

Poczta Polska obecnie pozwala opłacić przez internet:

Za każdą z tych usług można otrzymać fakturę VAT od razu po zakupie, lub – w przypadku przedsiębiorców, którzy podpisali umowę na świadczenie usług – otrzymywać fakturę zbiorczą pod koniec miesiąca.

Summary
Jak dostać fakturę VAT na usługi pocztowe?
Article Name
Jak dostać fakturę VAT na usługi pocztowe?
Description
Dowiedz się jak dostać fakturę VAT na usługi pocztowe w najprostszy sposób. To pozwoli ci zaoszczędzić czas i uprościć uzyskanie faktur VAT.
Author
Publisher Name
Jak Wysłać
Publisher Logo

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *