5/5 - (1 vote)

Czy tworzenie video na potrzeby social mediów jest trudne? Co powstrzymuje Cię przed tworzeniem takich treści, które obecnie są najważniejsze dla odbiorców? Jeśli jest to obawa o trudność w tworzeniu filmików, to wystarczy poznać wybrane programy i przekonać się do nich.

Czy robienie filmików na telefonie jest trudne?

Właściwie wszystko zależy od tego, czy zapoznamy się z obsługą dedykowanego programu, czy też nie. Obecnie są naprawdę duże możliwości tworzenia świetnego contentu video, nawet z samych zdjęć. To daje ogromny potencjał praktycznie każdej osobie, która nauczy się takiego programu. Każdy z nas robi dużo zdjęć, a z nich można łatwo zmontować film. Czy wiesz jak zrobić filmik ze zdjęć na telefonie? Niezależnie od tego, jaki będzie to program do edycji video, tworzenie filmów jest podobne. Trzeba przejść przez kilka kroków. Poznaj je i zostań mistrzem w szybkim montowaniu filmików. Nie trzeba mieć do tego specjalnych programów na komputerze, bo smartfon w zupełności wystarczy. Trzeba tylko dobrać odpowiedni program do swoich potrzeb i nauczyć się jego obsługi.

Jakie są poszczególne etapy montowania filmu ze zdjęć?

Po pierwsze, musisz wybrać odpowiedni program do edycji video. Są to na przykład Mojo, Videoleap, inShot czy iMovie. Następnie musisz wykonać import zdjęć do programu, w którym chcesz stworzyć filmik, ułóż je w odpowiedniej kolejności i wybierz, jeśli to możliwe, efekty i przejścia. Przejścia to nic innego jak płynne łączenie zdjęć, a efekty pomagają dodać wyróżnik do danej klatki. Kolejny ważny punkt to wybranie ścieżki dźwiękowej do filmiku, jednej dłuższej lub kilku krótszych. Jeden z programów, który daje duże możliwości w zakresie wyboru muzyki i dopasowana filmu do rytmu wybranej melodii, to Lomotif. Pamiętaj, aby na koniec zapisać całość. Jeśli chodzi o początkujące osoby, to warto zwrócić uwagę na program Mocavi Video Editor, który pozwala przekształcić zdjęcia w dynamiczny pokaz slajdów. Tak samo inShot, gdzie można dodawać emotikony, a także przycinać, obracać i poprawiać zdjęcia.