4.5/5 - (2 votes)

Wystawianie faktur to czynność, z którą musi zmierzyć się wielu przedsiębiorców. Nie jest łatwa, ponieważ dokumenty muszą być wystawione według określonych wytycznych, zgodnie z obowiązującym prawem. Obecnie odchodzi się od ręcznego wystawiania faktur, paragonów fiskalnych i innych dokumentów sprzedażowych. Coraz więcej osób wybiera skuteczne programy do fakturowania. Jak działają? Co oferują tego typu aplikacje?

Program do fakturowania – na co zwrócić uwagę?

Twórcy aplikacji oferują różnego typu programy do wystawiania faktur, różniące się funkcjami oraz przeznaczaniem. Niektóre programy służą do wystawiania samych faktur, inne są bardziej rozbudowane, dzięki nim można wystawiać wiele różnych dokumentów kosztowych tj. faktury cykliczne i inne dokumenty księgowe, zaciągać dane z GUS czy tworzyć raporty. Wybierając odpowiedni program, warto dopasować go do swoich potrzeb, rozmiaru i profilu prowadzonej działalności. Należy zwrócić uwagę, czy program będzie odpowiedni do małej firmy, czy został stworzony raczej z myślą o wielkiej organizacji. Są aplikacje idealne do biur rachunkowych oraz osób początkujących, które stawiają pierwsze kroki w prowadzeniu działalności. Plusem jest mobilność programu i możliwość obsługi na smartfonie czy tablecie. Program powinien mieć intuicyjny interfejs, dopasowany do potrzeb osób bez specjalistycznej wiedzy. Kolejnym ważnym elementem dobrego programu do fakturowania jest bezpieczeństwo danych online. Wszystkie dane muszą być chronione przed ingerencją osób niepowołanych. Niezbędne jest również regularne aktualizowanie oprogramowania. Ważna jest zgodność z KSeF (Krajowy System e-Faktur).

Dlaczego warto korzystać z programu do wystawiania faktur?

Prowadzenie własnego biznesu to ogrom obowiązków i zadań, które trzeba wykonać. Przedsiębiorcy coraz częściej szukają programów, które pomagają w codziennej pracy. Jednym z takich rozwiązań jest program do fakturowania. Dzięki nim można przyśpieszyć wystawianie dokumentów, a to daje możliwość skupienia się na innych czynnościach. Programy pozwalają obciążyć pracowników i zwiększyć ich efektywność. Dzięki nim można ograniczyć ryzyko błędu ludzkiego, który może spowodować konieczność wystawiania korekt czy wizyt w urzędzie skarbowym. Nowoczesne programy służą nie tylko do wystawiania faktur. Dzięki nim można zarchiwizować dokumenty, stworzyć bazę kontrahentów, wysyłać raporty do US czy ZUS. Programy mają szablony faktur, pozwalające na dodanie logo czy reklamy firmy. 

Jaki program do faktur wybrać?

Osoby, które chcą wybrać dobry i skuteczny program do fakturowania, mogą sprawdzić rankingi dostępne w internecie, zapoznać się z opiniami osób, które z nich korzystają. Obecnie dużą popularnością cieszy się program Faktura VAT 204 Start. To kompletne rozwiązanie, polecane dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pozwala na sprawne wystawianie takich dokumentów jak: faktury kosztowe, faktury VAT, bez-VAT, faktury zaliczkowe, faktury zagraniczne w dowolnej walucie obcej, faktury rr,  faktury konsumpcyjne, paragony, rachunki, korekty, noty, zamówienia, oferty, a także dokumenty magazynowe. Inne funkcje, które posiada to wysyłanie faktur w pdf., eksport dokumentów w różnych formatach, archiwizacja danych, edytowanie istniejących dokumentów, tworzenie własnych list firm itp. Program ceniony jest ze względu na prosty interfejs, z który poradzi sobie każdy, bez względu na doświadczenie. Aplikacje można spersonalizować i dopasować do potrzeb każdego użytkownika. Dostępne są różne wersje, różniące się funkcjami, a także ceną. Faktura VAT 204 Start pozwala na prace na dowolnej ilości stanowisk, zdalnie lub w tradycyjnej formie.

Programy do faktur są skutecznym wsparciem do prowadzenia działalności gospodarczej. Warto z nich korzystać, ponieważ ułatwiają pracę i ograniczają ryzyko wystąpienia błędów. Szeroki wybór pozwala dopasować program idealny do swoich potrzeb.