Szybka paczka pocztowa

Co zrobić, żeby Twoja paczka jak najszybciej dotarła do odbiorcy? Jak przygotować ją do wysyłki? Poniżej kilka rad, które usprawnią nadanie paczki pocztowej.

Ważny czas nadania

Sprawdzając termin doręczenia przesyłki zwróćmy uwagę na godzinę do której najlepiej nadać paczkę. Jakie to ma znaczenie? Dla czasu doręczenia bardzo duże. Przy wysyłce przez Pocztę Polską deklarowane terminy zaczynają biec w przypadku przyniesienia paczki do placówki pocztowej do godziny 15:00. Termin doręczenia dla przesyłki przyniesionej po tej godzinie zaczyna biec następnego dnia roboczego. Ile w takim razie trzeba czekać na przesyłkę? Ostanie badania czasu dostarczenia paczek pocztowych wskazują, że 96% z nich jest dostarczanych w dwa dni robocze.

Przygotuj paczkę do wysyłki

Jednym z ważniejszych parametrów warunkujących cenę za wysłanie paczki jest jej waga. Przedziały wagowe są różne, ale jest też opcja zapłacenia stałej ceny bez względu na ciężar paczki. W Envelo za paczkę do 30 kg zapłacimy 12,99 zł. Cały proces zakupu paczki przechodzi się online, po opłaceniu i wydrukowaniu etykiety przesyłkę należy dostarczyć do placówki Poczty Polskiej. Listę placówek obsługujących paczki Envelo oraz między innymi opis usług dodatkowych znajdziecie pod tym linkiem.

Opakowanie paczki

Istotną sprawą jest odpowiednie przygotowanie paczki do wysyłki. Najważniejsze rzeczy o których należy pamiętać to zachowanie regularnego kształtu przesyłki oraz solidne zabezpieczenie opakowania, tak aby wysyłany przedmiot np. nie wypadł z pudełka. Oczywiście trzeba mieć na uwadze także wymiary paczki, żeby nie być narażonym na dopłatę. Pod tym linkiem znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące parametrów paczki pocztowej.

Sprawdźcie również jak wybrać odbiór paczki w punkcie

Autor
admin2

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *