#zostanwdomu Usługi pocztowe dostępne przez internet w czasie zagrożenia koronawirusem

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę COVID-19. Typowe objawy zakażeniem obejmują problemy z układem oddechowym, kaszel, gorączkę, duszności i trudności w oddychaniu. Grozi zapaleniem płuc, niewydolnością nerek i zgonem. Jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i przewlekle chorych. Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Jednak pandemia rozprzestrzeniła się do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej.

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce potwierdzono 4 marca 2020 w Zielonej Górze. Od tego dnia codziennie lista zakażonych wzrasta. Niestety okres wylęgania i pierwszych objawów koronawirusa może trwać przez dłuższy czas, dlatego część zakażonych osób nawet nie ma świadomości zakażenia i może zarażać inne osoby. Aby uniknąć rozprzestrzeniania się pandemii zarówno rząd Polski, jak i inicjatywy oddolnie podjęły szereg działań mających na celu zatrzymanie tego zjawiska. Wprowadzono ograniczenia działalności gastronomicznej, rozrywkowej oraz funkcjonowania galerii handlowych, zamknięto granice, zawieszono zajęcia w szkołach, przedszkolach i na uniwersytetach. Ludzie starają się nie przebywać w miejscach publicznych, gdzie mogą spotkać potencjalnie zakażoną osobę.

Zaleca się szczególną ostrożność w codziennych funkcjonowaniu, która ma zapobiec zakażeniu. Warto na bieżąco śledzić informacje na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Co w takiej sytuacji z usługami pocztowymi? Polacy bardzo chętnie korzystają z usług Poczty Polskiej. Robią to głównie w placówkach pocztowych – stacjonarnie. W obecnej sytuacji wskazane jest, aby realizowali swoje potrzeby pocztowe pozostając w domu, czyli online. Warto wiedzieć, że większość usług pocztowych dostępna jest przez internet na platformie Envelo – www.envelo.pl.

Platforma umożliwia między innymi zakup znaczka, wysyłkę kartki lub listu z komputera. Przez stronę można również założyć profil zaufany, pozwalający załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Takie rozwiązanie okazuje się szczególnie przydatne w 2020 roku, kiedy w Polsce rozprzestrzenia się koronawirus . Bardzo wiele osób musi lub chce pozostać w domach, ale nadal potrzebuje usług pocztowych.

Wymienione poniżej produkty można kupować bez konieczności późniejszej wizyty w placówce pocztowej (np. wysłanie paczki wymaga już pójścia na pocztę). Są to:

ZNACZEK POCZTOWY

Znaczek pocztowy można kupić na tej stronie. Cena znaczków jest taka sama jak w placówce pocztowej.

Proces zakupowy kończy się płatnością internetową. Po opłaceniu znaczka klient otrzymuje e-mail, w którym znajduje się link do pobrania znaczków. Znaczek można wydrukować w domu na zwykłej kartce papieru, etykietach samoprzylepnych lub nawet bezpośrednio na kopercie, a list wrzucić do skrzynki pocztowej. Znaczek zachowuje ważność przez rok od dnia zakupu. Uwaga – list polecony z wydrukowanym znaczkiem można nadać tylko w placówce pocztowej!

KARTKA POCZTOWA

Wchodząc na stronę e-kartka można kupić i wysłać także kartkę pocztową.

Wystarczy wybrać wzór kartki, następnie wpisać treści informacji, uzupełnić dane odbiorcy, nadawcy i dokonać płatności przez internet. Tak przygotowana i opłacona kartka jest drukowana i kopertowana  w drukarni, a następnie dostarczana do odbiorcy przez listonosza Poczty Polskiej. Ceny kartek zaczynają się od 4,99 zł.

LIST Z KOMPUTERA

Użytkownicy, którzy zdecydują się na założenie konta na platformie Envelo, mogą również wysłać list, także polecony, bez konieczności odwiedzania placówki pocztowej. Podobnie jak w przypadku kartki pocztowej należy uzupełnić dane nadawcy, odbiorcy i wpisać treść listu. List jest drukowany, kopertowany i wysyłany do odbiorcy. Usługa dostępna jest na tej stronie. Ceny listu zaczynają się od 4,49 zł.

Autor
admin2

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *