#zostanwdomu Usługi pocztowe dostępne przez internet w czasie zagrożenia koronawirusem

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę COVID-19. Typowe objawy zakażeniem obejmują problemy z układem oddechowym, kaszel, gorączkę, duszności i trudności w oddychaniu. Grozi zapaleniem płuc, niewydolnością nerek i zgonem. Jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i przewlekle chorych. Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Jednak pandemia rozprzestrzeniła się do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej.

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce potwierdzono 4 marca 2020 w Zielonej Górze. Od tego dnia codziennie lista zakażonych wzrasta. Niestety okres wylęgania i pierwszych objawów koronawirusa może trwać przez dłuższy czas, dlatego część zakażonych osób nawet nie ma świadomości zakażenia i może zarażać inne osoby. Aby uniknąć rozprzestrzeniania się pandemii zarówno rząd Polski, jak i inicjatywy oddolnie podjęły szereg działań mających na celu zatrzymanie tego zjawiska. Wprowadzono ograniczenia działalności gastronomicznej, rozrywkowej oraz funkcjonowania galerii handlowych, zamknięto granice, zawieszono zajęcia w szkołach, przedszkolach i na uniwersytetach. Ludzie starają się nie przebywać w miejscach publicznych, gdzie mogą spotkać potencjalnie zakażoną osobę.

Zaleca się szczególną ostrożność w codziennych funkcjonowaniu, która ma zapobiec zakażeniu. Warto na bieżąco śledzić informacje na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Co w takiej sytuacji z usługami pocztowymi? Polacy bardzo chętnie korzystają z usług Poczty Polskiej. Robią to głównie w placówkach pocztowych – stacjonarnie. W obecnej sytuacji wskazane jest, aby realizowali swoje potrzeby pocztowe pozostając w domu, czyli online. Warto wiedzieć, że większość usług pocztowych dostępna jest przez internet na platformie Envelo – www.envelo.pl.

Platforma umożliwia między innymi zakup znaczka, wysyłkę kartki lub listu z komputera. Przez stronę można również założyć profil zaufany, pozwalający załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Takie rozwiązanie okazuje się szczególnie przydatne w 2020 roku, kiedy w Polsce rozprzestrzenia się koronawirus . Bardzo wiele osób musi lub chce pozostać w domach, ale nadal potrzebuje usług pocztowych.

Wymienione poniżej produkty można kupować bez konieczności późniejszej wizyty w placówce pocztowej (np. wysłanie paczki wymaga już pójścia na pocztę). Są to:

ZNACZEK POCZTOWY

Znaczek pocztowy można kupić na tej stronie. Cena znaczków jest taka sama jak w placówce pocztowej.

Proces zakupowy kończy się płatnością internetową. Po opłaceniu znaczka klient otrzymuje e-mail, w którym znajduje się link do pobrania znaczków. Znaczek można wydrukować w domu na zwykłej kartce papieru, etykietach samoprzylepnych lub nawet bezpośrednio na kopercie, a list wrzucić do skrzynki pocztowej. Znaczek zachowuje ważność przez rok od dnia zakupu. Uwaga – list polecony z wydrukowanym znaczkiem można nadać tylko w placówce pocztowej!

KARTKA POCZTOWA

Wchodząc na stronę e-kartka można kupić i wysłać także kartkę pocztową.

Wystarczy wybrać wzór kartki, następnie wpisać treści informacji, uzupełnić dane odbiorcy, nadawcy i dokonać płatności przez internet. Tak przygotowana i opłacona kartka jest drukowana i kopertowana  w drukarni, a następnie dostarczana do odbiorcy przez listonosza Poczty Polskiej. Ceny kartek zaczynają się od 4,99 zł.

LIST Z KOMPUTERA

Użytkownicy, którzy zdecydują się na założenie konta na platformie Envelo, mogą również wysłać list, także polecony, bez konieczności odwiedzania placówki pocztowej. Podobnie jak w przypadku kartki pocztowej należy uzupełnić dane nadawcy, odbiorcy i wpisać treść listu. List jest drukowany, kopertowany i wysyłany do odbiorcy. Usługa dostępna jest na tej stronie. Ceny listu zaczynają się od 4,49 zł.

Autor
admin2

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *