Co to jest postcrossing?

Postcrossing – jak to działa?

Postcrossing to generalna nazwa dla hobby, ale i portal społecznościowy umożliwiający zarejestrowanym użytkownikom wysyłanie i otrzymywanie pocztówek z całego świata. Za każdą wysłaną kartkę pocztową, klient portalu otrzymuje kartkę od kogoś innego.

Krok po kroku

Proces działania portalu opisuje krok po kroku portal Wikipedia:

Aby zrobić pierwszy krok, należy poprosić o możliwość wysłania kartki klikając przycisk „Request”. Wówczas strona wyświetla (i jednocześnie wysyła e-mailem) adres innego postcrossera i numer identyfikacyjny pocztówki – „postcard ID”, np. US-787. Ten numer jest indywidualny i pozwala na odnalezienie jej w systemie. Następnie należy wysłać widokówkę pocztą na ten adres, wpisując na niej otrzymany numer identyfikacyjny. Kiedy dotrze ona do celu, adresat rejestruje ją w systemie używając numeru, który nadawca na niej umieścił. W tym momencie osoba, która wysłała pocztówkę, otrzymuje możliwość dostania nowej od jakiegoś innego postcrossera[11].

Kartka wielkanocna i jej historia

Na początku każdy członek może wysłać tylko pięć pocztówek. Za każdym razem, kiedy któraś z nich jest zarejestrowana, postcrosser ma prawo wylosować kolejny adres. Im więcej kartek wyśle, tym większa staje się dozwolona liczba wysyłanych naraz[12]. System pozwala danym dwóm członkom wymienić się kartkami tylko raz. Domyślnie losuje się adresy osób pochodzących z innych krajów niż własny, użytkownik może jednak zmienić ustawienia i wysyłać widokówki tylko do mieszkańców swojego kraju. Niewielki odsetek kartek wysłanych pocztą gubi się gdzieś po drodze, inne docierają na miejsce z nieczytelnym numerem identyfikacyjnym i trudno je zarejestrować. Są również członkowie, którzy stają się nieaktywni, kiedy pocztówki są już do nich wysłane. System bierze pod uwagę wszystkie te czynniki i rekompensuje to aktywnym członkom: stara się zmniejszać różnicę pomiędzy ilością kartek wysłanych i otrzymanych“.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: www.pl.wikipedia.org/wiki/Postcrossing

Pocztówka przez internet

Jeśli chcecie wyróżnić się na tle innych postcrossingowców, warto zadbać o niepowtarzalną kartkę. Doskonałą okazje do personalizacji pocztówki daje platforma Envelo. Użytkownik może zaprojektować kartkę używając własnej grafiki. Kartka jest drukowana, pakowana w kopertę, a następnie dostarczana pod wskazany adres. Na terenie Polski usługa kosztują od 4,99 groszy, ale wysyłka możliwa jest na cały świat.  Więcej informacji na temat kartek znajdziecie np tu http://jakwyslac.pl/najlepsza-kartka-swiateczna/ oraz na stronie dostawcy rozwiązania www.envelo.pl/pocztowka/

Autor
admin2

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *