Co to jest WER i dlaczego trafiają tam moje przesyłki?

Oceń Artykuł

WER Warszawa – co to jest?

WER to skrót od Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy. To miejsce, w którym przesyłki – takie jak listy i paczki – są sortowane, a następnie wysyłane w dalszą drogę po kraju. Węzeł w Warszawie to największy i najbardziej ruchliwy ze wszystkich 14 węzłów w Polsce.

Moja przesyłka jest w WER. Co to znaczy?

Znaczy to nie mniej, nie więcej, że trafiła do sortowni Poczty Polskiej i oczekuje na wysłanie w dalszą drogę. Zdarzają się momenty – takie jak np. szczyt przedświąteczny – w których węzeł musi obsłużyć setki tysięcy dodatkowych przesyłek, przez co obsługa każdej z nich trwa trochę dłużej. W takiej sytuacji pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Nie wiesz jak śledzić przesyłki? Skorzystaj z aplikacji mobilnej Envelo albo ze strony śledzenia Poczty Polskiej.

Jeśli korzystałeś z usług Envelo, informacji o przesyłce możesz też zasięgnąć kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta

Serce systemu pocztowego

WER Warszawa, czyli Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy Poczty Polskiej w Warszawie można opisać jako serce polskiego systemu pocztowego. To tutaj trafia zdecydowana większość przesyłek z zagranicy, jak również (ze względu na stołeczne położenie) spora część przesyłek krajowych.

Tak WER wygląda od środka

Wszystkie przesyłki, które trafią do WER muszą najpierw zostać posortowane po kodach pocztowych. Następnie zostają rozesłane do regionalnych WERów lub bezpośrednio do urzędów pocztowych, gdzie doręczeniem przesyłek zajmują się już listonosze.

Z perspektywy przesyłek międzymiastowych najważniejsze węzły umieszczone są w centrum kraju – są to WER Warszawa, WER Lisi Ogon (pod Bydgoszczą), WER Łódź oraz WER Komorniki (pod poznaniem). Warto jednak pamiętać, że do sprawnego działania systemu pocztowego niezbędne są również sortownie regionalne.

Lista WER w Polsce:

 • Warszawa, ul. Łączyny 8, 00-900 Warszawa
 • Olsztyn, ul. Partyzantów 39, 01-900 Olsztyn
 • Białystok, ul. Kolejowa 15, 15-900 Białystok
 • Lublin, ul. Moritza 2, 20-900 Lublin
 • Kielce, pl. Niepodległości 2, 25-900 Kielce
 • Kraków, ul. Prokocimska 6, 30-900 Kraków
 • Rudna Mała, 47 M, 35-900 Rudna Mała
 • Zabrze, ul. Mielczyńskiego 5, 41-850 Zabrze
 • Wrocław, ul. Awicenny 21, 50-900 Wrocław
 • Komorniki, ul. Polna 120, 60-900 Komorniki
 • Szczecin, ul. Dworcowa 20b, 70-900 Szczecin
 • Pruszcz Gdański, ul. Handlowa 4, 80-900 Pruszcz Gdański
 • Lisi Ogon, ul. Pocztowa 12, 85-900 Lisi Ogon
 • Łódź, al. Włókniarzy 227, 90-900 Łódź

Celnicy

W związku z przyjmowaniem przez WER Warszawa przesyłek międzynarodowych, jest na nim obecna także Służba Celna. Celnicy sprawdzają przesyłki międzynarodowe pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami i mogą zatrzymać przesyłkę i naliczyć cło w przypadku wykrycia uchybień.

W takim przypadku Służba Celna będzie próbowała skontaktować się z adresatem danej przesyłki.

Dane adresowe Służby Celnej z WER Warszawa:

Odział Celny I Pocztowy w Warszawie

Telefon : 22 545 16 00; 548 14 61

E-mail: OC441010@war.mofnet.gov.pl

Komentarze

99 Komentarze
 1. Opublikowano przez
  Andrzej
  Mar 29, 2019 Reply

  Do mnie paczka idzie tydzień jedynie na pocieszenie jest dobre to że paczka jest za pobraniem i nie muszę ją przyjąć.Teraz niech się martwi dostawca,a najlepiej niech zmieni firmę przewozową bo ja z takiej bym zrezygnował.

 2. Opublikowano przez
  renata
  Mar 27, 2019 Reply

  Moje pytanie dotyczy poszukiwanej przesyłki której ślad urywa się w WER BIALYSTOK to jej nr00259007738615331404 prosze o odpowiedz pilne

  • Opublikowano przez
   Mateusz
   Mar 27, 2019 Reply

   Jednak Z tytułu utraty przesyłki, reklamacje można złożyć po 30 dniu od nadania.

  • Opublikowano przez
   Mody
   Kwi 2, 2019 Reply

   Ja czekam na przesyłkę od 26 marca dzisiaj mija tydzień a idzie z Warszawy pokazało że dzisiaj o 8 wjechal na wer zabrze

 3. Opublikowano przez
  Tom
  Mar 12, 2019 Reply

  Przecież to dla naszego bezpieczeństwa terrorystycznego. Każda przesyłka musi być sprawdzona skanerem w stanach. Dlatego to tak długo trwa. Służby są tajne i nie widzicie tego na śledzeniu.

 4. Opublikowano przez
  Robert
  Mar 8, 2019 Reply

  Mam pytanie w sprawie mojej przesylki: CP230022685PL. Rzadnej informacji nie otrzymalem od infolinii. Przesylka miedzynarodowa priorytetowa. Jeżeli to możliwe to bardzo proszę o odpowiedż.

  • Opublikowano przez
   Mateusz
   Mar 27, 2019 Reply

   Dziś mija 14 dzień od nadania. Możesz zadzwonić do WER-u, na infolinie poczty aby dowiedzieć się co z przesyłką. Od dzisiaj reklamacje może złożyć tylko nadawca.

 5. Opublikowano przez
  Viki
  Lut 28, 2019 Reply

  Te komentarze czytają tylko sflustrowani, oszukani przez PP klienci. PP, do której sa one kierowane i powinna chociaż próbować wyciągać wnioski ma wszystkich głęboko w 4 literach. Takie PRLowskie podejście.

 6. Opublikowano przez
  Zenon
  Lut 12, 2019 Reply

  Przyłączę się do tego chóru.Moją paczkę miał dostarczyć kurier.Oczywiście nie pokazał się w okolicy,a na stronie śledzenia informacja o próbie doręczenia.Napisałem zażalenie i tu pytanie dla lubiących quizy-jaka była odpowiedź?
  Nikt nie zgadł-otóż odpowiedź brzmiała “PO WNIKLIWEJ ANALIZIE NIE STWIERDZONO NIEPRAWIDŁOWOŚCI”czyli wyszło że jestem łgarzem który śmie szkalować tę wspaniałą instytucję.A prawda jest taka że mieszkam na zadupiu i kurierowi nie chce się jechać w odlegle miejsce z jedną paczką,tylko poco wypisywać bzdury zamiast nierzetelnego kuriera wywalić na zbity pysk z roboty.Dobrze tu ktoś napisał że komuna ma się w tej firmie wspaniale.

 7. Opublikowano przez
  Beata
  Lut 9, 2019 Reply

  Beata ja mialam sytuacje ze moja paczka na WER warszawa I lezala 13 dni i mimo moich interwencji nikt sie tym nie zainteresowal. W sumie paczka dosxla po miesiacu. Interweniowalam wszedzie nawet w UKE sa nie do ruszenia mimo ze bezczelnie pobieraja oplate za priorytet mowiac ze paczka dojsc powinna po 4 dniach. Jest to bezprawie i ten rzad to toleruje tak wlasnie rzad bo to musi byc wlasciwa ustawa o pracy Urzedow pocztowych a to co jest teraz to asekuracja ich bezprawnych dzialan. Rzad sobie premie za te niby ciezka prace przyznaje a w tym kierunku nic nie robi bo ja zglaszalam to i do wlasciwego ministerstwa i do Parlamentu i nic. Dokad to tak bedzie trwac. Proponuje sie skrxyknac moze na ktoryms profilu spolecznosciowym i zalorzyc stowarzyszenie do walki z tak bezprawnym dzialaniem poczty polskiej.Tylko w taki sposob mozemy sie temu przeciwstawic inaczej bedziemy swiadomoe tolerowac to bezprawie na pocztach. Zrobmy z tym porzadek.

 8. Opublikowano przez
  Piotrek
  Sty 24, 2019 Reply

  Niech mi ktoś wytłumaczy. Samolot z Osaki do Warszawy leci 13 godzin. To ja się pytam dlaczego przesyłka do mnie z Japonii polecona piorytetowa lotnicza od momentu wysłania do znalezienia jej na WER Warszawa kuźwa robiła przez 26 dni – leciała tak długo ? Pierdzielona poczta polska….

  • Opublikowano przez
   Piotrek
   Lut 11, 2019 Reply

   Przez pozostały czas nabierała mocy urzędowej.

 9. Opublikowano przez
  Roman
  Sty 18, 2019 Reply

  Omijajcie pocztę polską z daleka. Nie wiem dlaczego oni jeszcze istnieją.
  6 grudnia nadałem paczkę – priorytet z Koszalina do Warszawy. Podany był adres i telefon adresata. Nie otrzymał ani awizo, ani nikt nie zadzwonił. Pod koniec grudnia paczka wróciła do Koszalina. Mnie już w Koszalinie nie było – wyjechałem z kraju. Pani z poczty w Koszalinie zadzwoniła na mój telefon i prosiła o odbiór paczki. W sumie 3 dni kontaktowałem się z pocztą chcąc jeszcze raz skierowqac paczkę do adresata. Jaja – oni nie mogą tego zrobić! Zgodnie z sugestią poprosiłem znajomą o udanie się na pocztę i nadanie tej paczki jeszcze raz. Niestety, obcej osobie paczki nie mogą wydać – rozmawiałem z kierowniczką, powiedziała, że takie mają procedury. Podpowiedziała, żebym sam przekierował paczkę przez internet. Myślałem że nareszcie się uda. Wchodzę na stronę poczty, przekierowuje paczkę a na końcu informacja, że aby przekierowanie doszło do skutku, należy osobiście udać się na pocztę i potwierdzić tożsamość!!! Ręce opadają – to jest XXI wiek na poczcie polskiej.
  W efekcie paczka wylądowała w Łodzi w Wydziale Niedoreczalnych Przesyłek.

 10. Opublikowano przez
  Mike
  Sty 10, 2019 Reply

  W 12 dni przesyłka przejechała pół Rosji (przez cały czas byłem informowany o tym, co się z nią działo), by dotrzeć do WER Warszawa. Teraz 8 dzień jedzie do mnie z Warszawy do Pruszkowa (15km). Poczta Polska to nienormalna firma.

 11. Opublikowano przez
  Michał
  Sty 6, 2019 Reply

  Nie dbają o klienta. Może jak będą pracować UKRAIŃCY to się zmieni.

 12. Opublikowano przez
  Kristina Belt
  Gru 29, 2018 Reply

  Moja paczka z dokumentami bankowy I jest przetrzymywana od 20-go grudnia i dokumenty nie sa dostaerczone na czas. Z Florydy list zostal wyslany jako priority’. Czas dostarczenia przesylki z miejsca wyslania trawal 6 dni a 4 dni robocze. Co sie dzieje i co to za balagan. Gdybym wiedziala wyslalabym przesylke kurierem z FedEx.
  Moja przesylka HJ277837855US

 13. Opublikowano przez
  julka
  Gru 21, 2018 Reply

  Rezygnować z pseudousług poczty polskiej, to porażka.

 14. Opublikowano przez
  Teresa
  Gru 20, 2018 Reply

  Moj list Global Espres LX030858319PL wsiakla w WER Warszawa od 1 grudnia do 20 grudnia nie ma po niej śladu tylko wzieli opłatę 50 złoty i resztę maja w d. … co za poczta nigdy wiecej nie skorzystam z uslug tej bandy zlodzieji.

 15. Opublikowano przez
  Przemo
  Gru 19, 2018 Reply

  Moja paczka była już blisko mojej miejscowości po czym pojechała w Polskę do wer Zabrze. Jak ktoś wcześniej napisał tego tutaj nie czyta nikt poczty. Osoby które coś mogą zrobić czytają skargi, które można wysyłać na specjalny do tych celów adres email. Ja tam dziś napiszę obszerną skargę na nie odbieranie przez wer Zabrze telefon ponieważ to placówka urzędu, organu państwowego i muszą odbierać oficjalnie podane telefony.
  Od stycznia rozpoczynam kampanie anty pocztową na fb i yt oraz zainteresuje sprawą odpowiednie organy kontrolne. Jeśli NIK się tym. zajmie będzie super.

 16. Opublikowano przez
  Damian
  Gru 19, 2018 Reply

  W wer łódź pracują nieroby co gubią paczki. Paczka+ express leży w wer łódź od 12.12 a ma trafić do miejsca odległego od wer o 9km w Łodzi. Poczta to największy syf i kolejny jaki istnieje pod szyldem (polska). Prawie wszystko co polskie to dosłowie ciulowe.

 17. Opublikowano przez
  Maciej
  Gru 17, 2018 Reply

  GM275115280036799489 – paczka leży w WER od 14 października !!! ile można z Warszawy do Piaseczna słać paczkę?

  • Opublikowano przez
   anna
   Gru 20, 2018 Reply

   Z moja przesaylka jest dokladnie to samo.

 18. Opublikowano przez
  Irmina
  Gru 13, 2018 Reply

  Moja przesyłka już czwarty dzień idzie priorytetem z zielonej góry przez wer Komorniki i zamiast trafić do Leszna w Wielkopolsce jest teraz w wer Pruszcz gdański kpina…

 19. Opublikowano przez
  M
  Gru 13, 2018 Reply

  Moją paczkę też najwyraźniej “skaner ominął” – zniknęła! Nawet nie dotarła do wer! – a przynajmniej nie ma takiej informacji. Jak to jest, ze w niektórych placówkach Poczty Polskiej są LUDZIE, którzy pracują rzetelnie, a w innych nie jest to możliwe? Może czas usunąć pojedyncze zgniłe jabłka?

 20. Opublikowano przez
  Wojciech
  Gru 12, 2018 Reply

  Po co w ogole piszecie tu swoje numery paczek i prosicie zeby sie pospieszyli bo cos tam ble ble ble.
  NIKT TEGO NIE CZYTA A Z PEWNOSCIA NIE LUDZIE Z POCZTY KTORZY MOGLIBY COS ZARADZIC!!!

  • Opublikowano przez
   Radi
   Mar 30, 2019 Reply

   Wy gupki jesteście

   • Opublikowano przez
    Radi
    Mar 30, 2019 Reply

    To nie jest tak jak piszecie

 21. Opublikowano przez
  Stach
  Gru 11, 2018 Reply

  WER-Łódź – paczka utknęła. Nie było u mnie kuriera , a mimo to wpisali że była próba doręczenia. Nic. Nawet awiza nie ma. A czekam już tydzień.

 22. Opublikowano przez
  Paulina
  Gru 10, 2018 Reply

  Moja paczka lezy na Wer Krakow juz tydzien, jak dlugo jeszcze ja sie pytam?????

  • Opublikowano przez
   Masza
   Gru 11, 2018 Reply

   To samo, zdaży przed Świętami? Xd

 23. Opublikowano przez
  Aga
  Gru 8, 2018 Reply

  Paczka nadana w Łodzi 05.12.2018. utknęła w WER Łódź. A miało być kurier 48. Jest 08.12.2018 aby paczka dalej się nie ruszyła z miejsca. Na infolinię dodzwonienie się graniczy z cudem!. Co za instytucja!

 24. Opublikowano przez
  serana
  Gru 8, 2018 Reply

  Ludzie, omijajcie Pocztę Polską szerokim łukiem ( paczki). Paczka, która powinna dojść na drugi dzień, wykupiony priorytet , to samo województwo, nie ma końca. Konsultant, twierdzi, że skaner jej nie objął, dlatego też jest uniemożliwiony eMonitoring, śmiech na sali. Biorą pieniądze za usługę i na tym koniec, szkoda zdrowia, Wysyłajcie kurierem!

 25. Opublikowano przez
  Sylwia
  Gru 5, 2018 Reply

  Paczka 30.10 w WER, do tej pory nie dostarczona, a z Krakowa w dwa dni przyszła

 26. Opublikowano przez
  Tom
  Gru 4, 2018 Reply

  Jak poniżej widać Polska to duuuuży kraj i przesyłki jadą ogromną ilość czasu mimo wykupionych różnych opcji podrażająco/przyśpieszających za dodatkowe PLN-y.
  Na szczęście przesyłki mogą też sobie poleżeć i odpocząć co jakiś czas jak widać poniżej na wycinku śledzenia.

  Nadejście 2018-11-27 17:13 WER Warszawa
  Nadejście 2018-12-03 02:32 WER Komorniki
  Wysłanie przesyłki 2018-12-03 08:25 WER Komorniki
  Nadejście 2018-12-03 13:24 DER Zielona Góra
  Wysłanie przesyłki 2018-12-04 05:23 DER Zielona Góra

 27. Opublikowano przez
  Maria
  Gru 3, 2018 Reply

  ‘WER Warszawa to złodziej? Na emonitoryngu-sledzenie paczki, napisano – paczka doręczona a adresat jej nie otrzymał. Na poczcie nic nie wiedzą komu dostarczono moją paczkę mimo, że podałem nr paczki. Gdzie Jest Moja Paczka?????? Moze u kuriera w domu?

 28. Opublikowano przez
  Paweł
  Gru 3, 2018 Reply

  Szkoda ,że niektórzy sprzedający nie mają innej opcji tylko wysyłka pocztą .Pocztex 48 powinien nazywać się pocztex 7 dni.Wysyłam paczkę paczkomatem z warszay do poznania i paczka idzie 26 godzin.Pocztex z Częstochowy do warszawy potrzebuje całego tygodnia.Zachęcam do składania reklamacji na zbyt długi czas oczekiwania na przesyłkę.Jeśli reklamacji będzie dużo (wiąże się to ze zwrotem części pieniędzy)ktoś coś w końcu z tym coś zrobi

 29. Opublikowano przez
  Daniel
  Lis 30, 2018 Reply

  Paczka z Łodzi poszła do WER Szczecin aby potem wysłać ją do celu czyli Bielska-Białej. Zamiast 48h idzie już tydzień. Ktoś ma nie po kolei dosłownie i w przenośni.

 30. Opublikowano przez
  andrzej
  Lis 30, 2018 Reply

  paczki leżą na WERze od sześciu dni.
  pies z kulawa noga nie wyda tego kurierowi. oczywiście telefonu nikt nie odbiera.
  osobiście odebrac też nie mozna bo tam nikogo nie wpuszczają. koszmar PRL-u.
  mam nadzieje że to gówno zniknie z powierzchni ziemi

 31. Opublikowano przez
  Elzbieta
  Lis 26, 2018 Reply

  a moja paczka awizowana była koło domu,sms dostalam ze mam do odebrania na Prokocimskiej ,a okazalo sie ze jest na głownej.Zenada

 32. Opublikowano przez
  DupnaPoczta
  Lis 25, 2018 Reply

  Moja paczka niby 24h jedzie 150 km już 3 tydzień żałosna jest ta PP, za komuny szybciej działało.

  • Opublikowano przez
   Ula
   Gru 6, 2018 Reply

   Paczka potrzebna na jutro wieczór, a stoi tu juz dwa dni. Poczta Polska konsultant -nieosiagalne. Ktos w koncu powinien sie tym zająć.

 33. Opublikowano przez
  Marcin
  Lis 23, 2018 Reply

  Za każdym razem jak jest wer to jest dupa. Poczta to komuna dzieje się co chce i rządzi swoim prawem. Chcą konkurować z innymi ale mogą chyba z pkp

 34. Opublikowano przez
  Nihan
  Lis 22, 2018 Reply

  W piątek zapłaciłam za paczkę, a jest 22 listopad i nadal nie dostarczono, ostatni raz zamawiam z poczty, najlepszy jest DPD.

 35. Opublikowano przez
  Bartek
  Lis 15, 2018 Reply

  A moja paczka siedzi w WER w Krakowie już tydzień. Mieszkam jakieś 500 metrów od tego całego WER – u. Gdybym wiedział jak “sprawnie” działają, to sam bym po nią poszedł.
  Niedawno zamówiłem też inną paczkę, którą dostarczył GLS. Zajęło mu to tylko dwa dni.

 36. Opublikowano przez
  Elżbieta
  Lis 9, 2018 Reply

  Ile może iść paczka na odległość 30km???? Paczka nr 00259007738456638410 wysłana 6 listopada tego roku jeszcze nie doszła,a miała być w najwyżej 48 godzin! Za co płacę???? Ostatnio widziana w WER w Warszawie i co????Od kiedy 48 godzin trwa trzy,prawie 4 dni????? Proszę o odpowiedź:gdzie jest moja paczka?

 37. Opublikowano przez
  Ada
  Lis 9, 2018 Reply

  Poczta Polska zaskoczona informacją, że kurier48 powinien dotrzeć w ciągu 48h, tak jak rząd świętem niepodległości…
  Moja paczka nadana 05.11.2018 leżakuje w WER Warszawa, aby nauczyć mnie pokory do obozu rządzącego. Niech żyje Polska w ruinie!

 38. Opublikowano przez
  Krzysiek
  Lis 7, 2018 Reply

  Ten cały wer to jakieś nieporozumienie i ta cala gówno warta poczta polska, paczka idzie od 27 i choj wie co sie z nią dzieje, utknęła w warszawie i dziekuje.

 39. Opublikowano przez
  Ostrzegający
  Lis 7, 2018 Reply

  Strona Pocztex do śledzenia przesyłek jest nic nie warta!
  Wczoraj do mnie z Łodzi wysłaną paczkę priorytetową i jest tylko podane, że na Poczcie Głównej przyjęto ją o 18-ej z minutami i że o 23:56 dotarła do WER Łódź, a potem wszelki ślad po niej się urywa, choć już dziś minęło południe. Dalej jest tylko notka, że paczka jest w WER Łódź. Wszelkie próby dodzwonienia się spełzły na niczym i szlag człowieka trafia na to wszystko!!!

 40. Opublikowano przez
  Łukasz
  Paź 30, 2018 Reply

  Padaka , Paczka nadana 09.10 do WER dotarła 13.10 – podobno probowana mi ją doręczyć 15.10 i 22.10 – nikt nie był, nie pozostawił awizaa w tym momencie paczka wraca do nadawcy i nie mozna tego cofną masakra …

 41. Opublikowano przez
  leszek
  Paź 27, 2018 Reply

  moj instrument idzie juz 7 dni z warszawy do krakowa jest w sortowni i dzis jest weekend jak przyniesie kurier zniszczony instrument to dostanie po pysku odrazu

 42. Opublikowano przez
  Ewa
  Paź 26, 2018 Reply

  Moja również zagineła paczka,wcale się nie poprawiły usługi poczty,od 22.10.2018 paczka leży WER Warszawa.numer CP212648274PL

 43. Opublikowano przez
  Tomasz
  Paź 23, 2018 Reply

  Moja jedna paczka po przejechaniu połowy Polski w jeden dzień, też utknęła w WER Warszawa od 18.10.2018.
  Nr tej paczki to 00259007738436896458.

  Druga paczka wędruje sobie WER Warszawa – Sortownia – WER Warszawa i końca nie widać… nr paczki to 00259007738437393642.

  Już nigdy nie kupię nic od kogoś, kto oferuje tylko wysyłkę pocztą polską.
  Gdybyście płacili kary (100 zł) za każdy dzień zwłoki w doręczeniu, to może nauczylibyście się szanować swoich klientów i swoją pracę!

 44. Opublikowano przez
  Malgorzata
  Paź 20, 2018 Reply

  Moja paczka 0085900773511568581 nadana 15 października Express, ostrożnie itd, z Opoczna, miała być u mnie już na drugi dzień, do tej pory jej nie ma, utknela w Warszawie

 45. Opublikowano przez
  Stan.
  Paź 15, 2018 Reply

  A do mnie paczka utknęła w WER na razie na 6 dni!!!

 46. Opublikowano przez
  Maria
  Paź 11, 2018 Reply

  Oczekuje listow.
  Pierwszy wyslany 14go wrzesnia nr RR208916685PP.
  Drugi list RR 208723478PL wyslany 25 wrzesien.Prosze o odpowiedz.gdzie podzialy sie listy

 47. Opublikowano przez
  Tomasz
  Paź 11, 2018 Reply

  Brawo Poczta Polska. Paczka z Chin leciała do mnie tydzien, a w Polsce juz na drugi dzien po przyjsciu na WER byla i mnie. Świętokrzyskie.

 48. Opublikowano przez
  Kamil
  Paź 11, 2018 Reply

  Nie rozumiem was ludzie ja wysyłam pocztą Polską dużo rzeczy, i żadna ani mi nie ginie ani nie jest przetyrzymywana 8 lat. Najświeższy przykład, paczka nadana 10.09
  18:05 przyjęto ładunek w wer Zabrze
  Noc postoju
  10.10 18:31 wyjazd z urzędu
  10.10 19:55 Wysłanie ładunku wer Zabrze
  10:11 3:52 przyjęcie ładunku wer Białystok
  10:11 10:33 wer Białystok wysłanie ładunku jutro dostarczanie lub dzisiaj przy dobrych wiatrach.

  • Opublikowano przez
   Tomasz
   Paź 23, 2018 Reply

   Wyślij do Warszawy… paczka z Ełku w jeden dzień przejechała pół Polski aby utknąć w WER Warszawa na 5 dni już i nie wiadomo ile jeszcze.

  • Opublikowano przez
   Ewa
   Sty 8, 2019 Reply

   dlaczego się Pan dziwi? Ludzie wyraźnie przecież piszą jakie mają przeboje. To,że Panu się udało, to nie znaczy,że inni te problemy wymyślają. Ja też czekam na pocztex 24 od 4.1. i jest podobno w Łodzi, ale nie u mnie. Czy kłamię?

 49. Opublikowano przez
  Listonosz
  Paź 9, 2018 Reply

  na wer warszawa zagnieździła się szajka złodziejaszków. Giną wartościowe paczki. Zaś reklamacje i skargi do UKE nic nie wnoszą. W jednej odpowiedzi usłyszałem , że monitoring był zakurzony i film jest nieczytelny … he he he .

  • Opublikowano przez
   Sylvia
   Gru 10, 2018 Reply

   Moja paczka zaginęła 8 października. Czy mam przypuszczać ze wspomniani złodzieje ja ukradli??jak się dowiedzieć?

 50. Opublikowano przez
  Kasia
  Paź 5, 2018 Reply

  Moja paczka 3 paź tam trafiła dziś 5 i powinna być już u mnie tym bardziej że to paczka pobraniowa to nadawca się zdziwi a z Warszawy do Wołomina rzut beretem brawo poczta Polska

 51. Opublikowano przez
  Daniel
  Paź 2, 2018 Reply

  Moja paczka nr. LX524354845NL przebywa w WER WARSZAWA od 13.08.2018r…. i cisza, a dzisiaj jest 02.10.2018r. Byłem na poczcie w moim mieście, dzwoniłem do WER i nic z tego… czekać… widzę że problemy opisane dotyczące tej placówki nie są wyssane z palca. Nie polecam przewoźnika i następnym razem na pewno jeśli będzie możliwości nie będę korzystał z ich usług.

 52. Opublikowano przez
  Hubcio
  Paź 2, 2018 Reply

  Paczka leży od 6 września, kabaret po prostu xd

 53. Opublikowano przez
  Diana
  Wrz 29, 2018 Reply

  Paczka zostala zamowiona 24 wrzesnia 2018 od 26 lezy na wer termin ostateczny dostarczenia byl na 28. To sa chyba zarty

 54. Opublikowano przez
  Katarzyna
  Wrz 21, 2018 Reply

  Moja paczka jest w WER od 18.09 od 9:37. Dzisiaj minął 3 dzień aż ktoś ją posortuje i przekaże na pocztę w tej samej miejscowość. Paczki potrzebuje na dzisiaj, dlatego zamówiłam tydzień wcześniej. Jak widać to za mało.

 55. Opublikowano przez
  Edyta
  Wrz 20, 2018 Reply

  Proszę o wydanie paczki o numerze 00259007738403516464 od wtorku znajduję się w Wer 48 godzin minęło

 56. Opublikowano przez
  Michał Adamczyk
  Wrz 20, 2018 Reply

  EE489697688pl Paczka nadana 17.09. Proszę o doręczenie paczki, tak jak Państwo reklamują w 24 H

 57. Opublikowano przez
  Vkurv
  Wrz 19, 2018 Reply

  Ten biurokratyczny moloch przetrzymuje już 12 dni przesyłkę zagraniczną nadaną do mnie DHL-em.
  Oczywiście nikt nic nie wie i za nic nie odpowiada.
  W tym kraju NIC się nie zmieniło i dla autochtonów NIE zmieni.

 58. Opublikowano przez
  Tomek
  Wrz 17, 2018 Reply

  patrząc na te komentarze, myślę że wszyscy chcą że by autor tego postu rozwiązał problemy pocztowe, bo nie myślę że pracownicy poczty wchodzą tutaj 😉

  • Opublikowano przez
   Kate
   Paź 4, 2018 Reply

   😀 Pracownicy poczty polskiej, skrupulatnie śledzą wpisy od świtu do późnych godzin wieczornych, co poniektórzy praktykują to nawet po godzinach w zaciszu własnego domu – ot co takie hobby

 59. Opublikowano przez
  Marta
  Wrz 13, 2018 Reply

  Paczka od wtorku zalega w WER Warszawa proszę o natychmiastowe wydanie paczki jest to ważna rzecz na pierwsze urodziny mojej córki. Nie po to zamawiałam tydzień wcześniej aby teraz nerwy sobie psuć. Numer 00259007738395566843

 60. Opublikowano przez
  katarzyna
  Wrz 13, 2018 Reply

  że niby czas dostarczenia to 48 godz, właśnie upłynęło dwa razy tyle i paczki nie ma chyba trzeba zmienić dostawcę

 61. Opublikowano przez
  Patryk
  Sie 31, 2018 Reply

  00859007735140126477 gdzie zaginęła moja przesyłka?

 62. Opublikowano przez
  Patryk
  Sie 31, 2018 Reply

  WER WARSZAWA TO PORAŻKA, ZAMKNĄĆ TO DZIADOSTWO A LUDZI PRACUJACYCH ZWOLNIĆ. EXPRES IDZIE TYDZIEŃ CZASU I DALEJ NIE MA PRZESYŁKI.

 63. Opublikowano przez
  Ewelina
  Sie 30, 2018 Reply

  Przesyłka o numerze: 00859007735035077242. Utknęła w Wer Warszawa proszę o kontakt. Była to paczka pobraniowa która miała dotrzeć w 24 godziny a
  jest tam już prawie 48.
  Jeśli nic się nie zmieni będę wnosić o zwrot kosztów przesyłki. Jest to jawne oszustwo i naciąganie ludzi. Zazwyczaj wybieram firmę kurierską niestety sprzedający nie posiadał takiej propozycji, wybrałam najdroższą opcję, niestety poczta nie spisuje się. Proszę o kontakt w celu uzyskania jakiejkolwiek informacji.

 64. Opublikowano przez
  tomek
  Sie 23, 2018 Reply

  Moja przesylka lezy w wer warszawa od tygodnia a byl to.ekspres z niemiec.dzwoniac do wer zapytalem kiedy mi ja dostarcza a w odpowiedzi otrzymalem “nie wiem” Masakra.Powinno sie zakazac PP dostarczania przesylek.Z kurierami innych firm nie ma problemu.zenada

 65. Opublikowano przez
  Grzegorz
  Sie 20, 2018 Reply

  Wer Warszawa brak słów co to jest!!! gdzie moja paczka ?

 66. Opublikowano przez
  Weronika
  Sie 20, 2018 Reply

  przesyłka wysłana z Kielc dnia 14 sierpnia ( kurier 48), dotarła do Wer Warszawa już 15 sierpnia. Mieszkam pod Warszawą, jest już 20-sty sierpnia a nadal przesyłka znajduje sie w Wer Warszawa!!

 67. Opublikowano przez
  Mirosław
  Sie 16, 2018 Reply

  WER Warszawa….co tu komentować. Czekam na fon już od 10.08.18r.mija 6-ty dzień i cisza. Paczka 00859007735039510721 w miejscu. Mógłby ktoś to ruszyć? Przecież więcej płacimy niż za kuriera. To dlaczego to tak trwa?

 68. Opublikowano przez
  Natalia
  Sie 13, 2018 Reply

  To jest jakaś kpina paczka jest w Wer Warszawa od 4 dni i nawet nie ma po niej śladu. Numer jest zajęty i nie można uzyskać informacji . To bardzo ważna paczka nie dla mnie na prezent wiec prosze o to żeby mi ja jak najszybciej dostarczyć nr to 002590077383622344139

 69. Opublikowano przez
  M. Urbańska
  Sie 10, 2018 Reply

  Dzień dobry, gdzie jest moja paczka która od 9.08 o godz 2.12 jest w W-wie. Dziś jest 10. 08 godz 15.40 a paczki nie ma. Chyba idzie przez Stany Zjednoczone. Nr przesyłki 00259007738361438884.

 70. Opublikowano przez
  Alicja
  Sie 8, 2018 Reply

  Moja przebywa od 25 lipca. Dzis 8 sierpien. Dramat

 71. Opublikowano przez
  ALICJA
  Sie 7, 2018 Reply

  JA ROWNIEŻ WYSŁAM Z NIEMIEC DO ZUS LIST DO PL 7 DNI I NIC LUDZIE CO TO MA BYĆ PODAJE NR PRZESYŁKI ZRÓBCIE COŚ Z TYM RR885371315DE

 72. Opublikowano przez
  Jerzy
  Lip 13, 2018 Reply

  ważna dla adresata paczka o nr 00859007735036366086 od dn. 11.07 2018 r. do do chwili obecnej /13.07.2018 r/ ugrzęzła w WER Warszawa. Nie można się do nikogo dodzwonić, nikt za opóźnienia i bałagan nie odpowiada…

 73. Opublikowano przez
  Marasm
  Lip 7, 2018 Reply

  Trudno nie przyłączyć się do chóru zdegustowanych. To świetny sposób, by zarżnąć kolejną państwową spółkę (o ile jeszcze jest państwowa). Należy jednak docenić jak rządzący i zwierzchnicy Poczty dbają o nasze bezpieczeństwo! Sztab celników z psami i kilkoro urzędników czuwa, aby nikt nie przysłał nam podstępnie narkotyków, broni biologicznej albo innego niepolskiego świństwa. Zacząłem szukać co to WER, bo uznałem, że coś jest nie tak, kiedy każda paczka wędruje do mnie przynajmniej tydzień i przez Zabrze (mieszkam w Wlkp.). Pomyślałem, że może w związku z panującymi w kraju standardami coś z geografią licho, choć sam jestem debilem w tej materii. Ale nie, już oddycham spokojniej, bo tu przecież chodzi o nasze bezpieczeństwo! A że paczka 24? Przecież nikt nie mówi co oznacza cyfra, może chodzi o dni? Cha! I zawsze są wcześniej, w dodatku ktoś analizuje dla mnie zawartość paczki, jak kiedyś, jak dawniej. W imieniu własnym i wszystkich klientów Poczty Polskiej – dziękuję!

 74. Opublikowano przez
  Ewelina
  Cze 22, 2018 Reply

  Usługa “Pocztex48” powinna dostarczać przesyłki kurierskie “na pojutrze”, szkoda tylko, że nie do odbiorcy, ale do WER Warszawa, gdzie paczki zalegają przez kolejne dni/tygodnie. Poczta Polska to naaaaajgorszy usługodawca.

 75. Opublikowano przez
  Katarzyna
  Cze 22, 2018 Reply

  Przesyłka priorytetowa – wartosciowa wysłana 15.06.2018 w Warszawy do dziś 22.06.2018 przebywa lub cudownie się rozpłynęła w WER Warszawa. Złożyłam skargę i wniosek o odszkodowanie. Pogratulować Poczcie Polskiej, aby tak dalej ciekawe jak długo jeszcze ta “instytucja” pociągnie.

 76. Opublikowano przez
  Iwona
  Cze 21, 2018 Reply

  Proszę o informację dotyczącą wysyłki nr00259007733934952170, teraz utknela w wer Zabrze i co dalej??paczka priorytetowa, to jakaś kpina dodzwonić wogole się nie można… Masakra

 77. Opublikowano przez
  Robert
  Cze 20, 2018 Reply

  WER Warszawa to jakaś farsa paczki typu Ekspres idą po dwa tygodnie do odbiorcy
  z zeszłego tygodnia mogę podać 5-ęci numerów przesyłek które utkwiły tam po 6-7 dni roboczych , a z zeszłego tygodnia kolejne 5ęci przesyłki typu
  Usługi komplementarne/dodatkowe:
  Ekspres
  Pobranie
  Wartość
  utkwiły tam już 7-edem dni według (Śledzenie przesyłek – Tracking)
  CHYBA CZAS NAJWYŻSZY ZMIENIĆ PO PROSTU USŁUGODAWCĘ Z POCZTY POLSKA NA JAKĄŚ FIRMĘ KURIERSKĄ , BO TO CO SIĘ DZIEJE NA ( WER Warszawa) TO PO PROSTU ŻARTY . NA RAZIE SKŁADAM WNIOSKI O ODSZKODOWANIE NA (Strona główna » eReklamacje) W ZWIĄZKU Z NIE WYWIĄZANIEM SIĘ Z UMÓW (Ekspres) Poczta Polska (zgodni z regulaminem ) i zaczynam szukać firmy kórierskei , czas zmienić operatora przesyłek (Teraz jest Lato i Przesyłki grzęzną tam po dwa tygodnie) a co będzie jak zaczną się święta (Wszystkim odradzam korzystanie z usług Poczty Polska ) chcący spać spokojnie proszę poszukać iakejś firmy kurierskei .

 78. Opublikowano przez
  PC.CENTER
  Cze 20, 2018 Reply

  WER Warszawa to jakaś farsa paczki typu Ekspres idą po dwa tygodnie do odbiorcy
  z zeszłego tygodnia mogę podać 5-ęci numerów przesyłek które utkwiły tam po 6-7 dni roboczych , a z zeszłego tygodnia kolejne 5ęci przesyłki typu
  Usługi komplementarne/dodatkowe:
  Ekspres
  Pobranie
  Wartość
  utkwiły tam już 7-edem dni według (Śledzenie przesyłek – Tracking)
  CHYBA CZAS NAJWYŻSZY ZMIENIĆ PO PROSTU USŁUGODAWCĘ Z POCZTY POLSKA NA JAKĄŚ FIRMĘ KURIERSKĄ , BO TO CO SIĘ DZIEJE NA ( WER Warszawa) TO PO PROSTU ŻARTY . NA RAZIE SKŁADAM WNIOSKI O ODSZKODOWANIE NA (Strona główna » eReklamacje) W ZWIĄZKU Z NIE WYWIĄZANIEM SIĘ Z UMÓW (Ekspres) Poczta Polska (zgodni z regulaminem ) i zaczynam szukać firmy kórierskei , czas zmienić operatora przesyłek (Teraz jest Lato i Przesyłki grzęzną tam po dwa tygodnie) a co będzie jak zaczną się święta (Wszystkim odradzam korzystanie z usług Poczty Polska ) chcący spać spokojnie proszę poszukać iakejś firmy kurierskei .

 79. Opublikowano przez
  Robert
  Cze 8, 2018 Reply

  witam, proszę o informacje dotyczącą przesyłki 00859007735068161383. Od 5-06 widnieje informacja że utknęła w węźle WER Warszawa.

 80. Opublikowano przez
  Robert
  Cze 8, 2018 Reply

  Dlaczego paczka od 24 godz. ma status że jest WER Warszawa, gdzie Państwa sami gwarantujecie że przesyłka w ciągu 48 godz. jest dostarczona. Czekam na przesyłkę nr. 00259007738301559686 i doczekać się nie mogę. Jakaś kpina. Dzwonię, ciągle numer zajęty i nikt nie odbiera żeby uzyskać jakąkolwiek informację.

 81. Opublikowano przez
  Aneta
  Cze 2, 2018 Reply

  MOJA PACZKA TRAFILA DO WER WARSZAWA 29.05 .18 I NA TYM SIE SKONCZYLO . PACZKA WYSLANA EXPRESEM NAWET NIE WYJECHAŁA Z WARSZAWY A JEST 02.06.18 TRAGEDIA I DRAMAT POWINNI TO ZAMKNAC W PI…U

 82. Opublikowano przez
  Beata
  Maj 13, 2018 Reply

  Paczka przesłana przez pocztę to tragedia- z Żar do Komornik – 5h z Komornik do Wągrowca 2dni + wekend- tylko płakać- szybciej byłoby gdyby listonasz na rowerze jechał. Beata Becker

 83. Opublikowano przez
  Dorota
  Maj 11, 2018 Reply

  Co to znaczy paczka 24 bo moim zdaniem to oszustwo bo minęło już 72 godziny a paczki nie ma.😕

 84. Opublikowano przez
  Maria
  Maj 1, 2018 Reply

  Witam. Nie mogę zrozumieć dlaczego dwie paczki wysyłane jednosześnie na poczcie a potem razem skierowane do Państwa są traktowane po macoszemu. Jedna ( 00) 8 5900773 5 04120049 8 została wysłana w dalszą drogę a po drugiej nie ma sladu. Jest to paczka bardzo ważna ponieważ ubodzy ludzie na nią czekają. Litości ona musi dotrzeć najpóźżniej 04.05 do Janowa Lubelskiego. (00) 8 5900773 5 04120048 1.To ja 74 kobieta największym wysiłkiem dotaszczyłam na pocztę po to aby u Państwa się przeleżała. Proszę o litość i wyślijcie ją bo ona musi dotrzeć 04.05. Pozdrawiam. Maria

 85. Opublikowano przez
  Eugeniusz Muszalski
  Mar 7, 2018 Reply

  Moje pytanie dotyczy poszukiwanej przesyłki której ślad urywa się w WER Warszawa jej numer to RB 458 683 729 SG jeżeli to możliwe to proszę o odpowiedż

  • Opublikowano przez
   zett
   Kwi 20, 2018 Reply

   Z Singapuru?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *