8 sposobów, jak sprzedać używane rzeczy i na tym nie stracić

Jak sprzedać używane rzeczy i na tym nie stracić?

Używane rzeczy, których już nie potrzebujemy, znajdą się w praktycznie każdym domu. Zamiast chować graty po piwnicach albo wyrzucać, lepiej sprzedać je przez internet! Dowiedz się co zrobić, aby wycisnąć jak najwięcej ze sprzedaży online.

1. Wybierz bezpłatny serwis

Jeżeli wystawisz przedmioty w bezpłatnych serwisach (takich jak Gumtree czy OLX) albo skorzystasz z grup na Facebooku (np. Domowe Wyprzedaże) unikniesz zarówno opłat za wystawienie ogłoszenia jak i prowizji, którą pobierają portale aukcyjne.

2. Podaj szczegółowe informacje o tym, co sprzedajesz

Dokładny opis zwiększa wiarygodność oferty i zachęca do kontaktu. Jeżeli na przedmiocie występują np. drobne rysy – lepiej o tym wspomnieć i uniknąć przykrych niespodzianek przy odbiorze przedmiotu przez kupującego.

3. Porównaj ceny w internecie

Zanim wystawisz przedmiot, sprawdź jak prezentują się jego ceny w sklepach oraz w ogłoszeniach w internecie. Lepiej poświęcić chwilę czasu niż wystawić stary telefon za pół ceny.

4. Bądź cierpliwy

W 9 przypadkach na 10 kupujący będą próbowali nakłonić Cię do zejścia z ceny – czasami wręcz absurdalnie dużego. Jeżeli nie zależy Ci na szybkiej sprzedaży, lepiej poczekać i obstawać przy swoim.

5. Zrób dobre zdjęcia

Zapomnij o zdjęciach robionych komórką w środku nocy. Staraj się zrobić zdjęcia za dnia, albo dobrze oświetl pokój. Jako tło wybierz np. białe prześcieradło. Zadbaj o to, aby na zdjęciu najważniejszy był przedmiot, który sprzedajesz.

Dobre zdjęcie zwiększa liczbę odpowiedzi na ogłoszenie nawet o 60 procent!

6. Pisz prosto i używaj polskich znaków

Ogłoszenia bez polskich znaków są uznawane za mniej wiarygodne. Warto poświęcić dosłownie kilka chwil, aby wyglądały porządnie i przyciągnęły więcej potencjalnych kupców.

7. Odpowiadaj na pytania

Jeżeli nie chcesz podawać numeru telefonu, pamiętaj o tym, aby szybko odpowiadać na wysyłane do Ciebie maile albo zapytania. Im dłużej zwlekasz z odpowiedzią, tym mniejsza szansa na sprzedaż. Najlepiej jest odpowiadać na ogłoszenia w ciągu godziny.

8. Wysyłaj za pobraniem

Wysyłka paczką za pobraniem eliminuje ryzyko oszustwa. Kupujący płaci dopiero w momencie, kiedy towar zostanie do niego doręczony, a pieniądze trafiają na Twoje konto kilka dni później.

Wysyłka paczki za pobraniem w Envelo zaczyna się od 10,99 zł, a pieniądze trafiają na konto zazwyczaj w 3 dni robocze.

Summary
8 sposobów jak sprzedać używane rzeczy i na tym nie stracić
Article Name
8 sposobów jak sprzedać używane rzeczy i na tym nie stracić
Description
Zamiast chować graty po piwnicach albo wyrzucać, lepiej sprzedać je przez internet! Dowiedz się co zrobić, aby wycisnąć jak najwięcej ze sprzedaży online.
Author
Publisher Name
Jak Wysłać

Komentarze

1 Komentarz
  1. Opublikowano przez
    Elznieta
    lis 1, 2020 Reply

    Chcem sprzedawać rzeczy używane przez internrt

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *