Jak sprzedawać na Facebooku?

Jak sprzedawać na Facebooku za pomocą grup?

Sprzedaż używanych rzeczy w Internecie to świetny sposób aby pozbyć się przedmiotów, których już nie potrzebujemy i jednocześnie na tym zarobić. Aby to zrobić nie musisz zakładać nowych kont na portalach sprzedażowych – możesz swoje rzeczy łatwo sprzedawać na Facebooku. Wystarczy, że znajdziesz odpowiednią grupę sprzedażową i umieścisz w niej swoje ogłoszenie.

Jak znaleźć odpowiednią grupę?

Na Facebooku istnieje wiele grup sprzedażowych – większość z nich poświęcona jest określonemu rodzajowi przedmiotów. Jeśli chcesz wystawić na sprzedaż np. używana książkę, powinieneś poszukać grupy dedykowanej właśnie książkom. Aby odnaleźć taką grupę wystarczy iż wpiszesz hasło „sprzedam książki” w pole wyszukiwania na Facebooku. Kiedy już odnajdziesz grupę, która ci odpowiada kliknij opcję „Dołącz do grupy” i poczekaj na zatwierdzenie Twojej prośby.

Grupy, w którycvh można sprzedać ksiązki

Pamiętaj, że będąc członkiem grupy sprzedażowej musisz przestrzegać jej regulaminu. W przypadkach niektórych grup może to oznaczać, że Twoje ogłoszenie powinno być zgodne z określonymi wytycznymi. Warto więc zapoznać się z regulaminem grupy po dołączeniu do niej.

Jak sprzedawać na Facebooku w grupach sprzedażowych?

Podstawą jest dobre ogłoszenie. Dodawanie nowego ogłoszenia jest oczywiście darmowe i bardzo proste. Warto przestrzegać jednak kilku zasad, dzięki którym Twoje przedmioty zostaną zauważone przez kupujących.

1.      Zrób dobre zdjęcia

Twoje ogłoszenie musi zawierać przynajmniej jedno dobre zdjęcie przedmiotu, który oferujesz. Zdjęcie powinno być wyraźne, dobrze oświetlone i pokazywać sprzedawaną rzecz w pełnej okazałości. Przy robieniu zdjęcia warto wybrać neutralne tło, np. białe prześcieradło.

Pamiętaj, że dobre zdjęcie może zwiększyć liczbę odpowiedzi na Twoje ogłoszenie nawet o 60%!

2.      Dodaj szczegółowy opis

Dokładny opis sprzedawanego przedmiotu jest bardzo ważnym elementem ogłoszenia. Warto podać w nim informacji o rozmiarze lub wymiarach sprzedawanego przedmiotu, o jego marce lub producencie a także o jego stanie i, jeśli to istotne, wieku. Jeśli przedmiot posiada jakieś wady lub nie jest w idealnym stanie – lepiej być co do tego szczerym i nie narażać kupujących na przykrą niespodziankę.

3.      Wyznacz rozsądną cenę

Cena sprzedawanego przedmiotu powinna odzwierciedlać jego stan oraz rzeczywistą wartość. Zbyt wysoka cena zniechęci większość kupujących. Przed wystawieniem przedmiotu na sprzedaż warto sprawdzić w jakiej cenie sprzedawane są podobne przedmioty w porównywalnym stanie.

Sprawdź jak sprzedawać używane rzeczy i na tym nie stracić.

Jak wysłać sprzedane przedmioty?

Wysyłając sprzedane przedmioty warto rozważyć wybór paczki za pobraniem. Dzięki tej metodzie unikniesz oszustwa, ponieważ kupujący musi zapłacić za przesyłkę w momencie jej odebrania. Pieniądze trafią na Twoje konto w około 3 dni robocze po wpłacie.

Zobacz jak wysłać paczkę łatwiej i taniej.

Aby ułatwić proces wysyłania paczek, możesz nadawać je również online za pośrednictwem platformy Envelo.

Wysyłając małe przedmioty, pamiętaj również, że możesz zaoszczędzić wysyłając je przesyłką listową zamiast paczką. W większym gabarycie przesyłki listowej zmieści się nawet przeciętnych rozmiarów pudełko na obuwie!

Dowiedz się więcej o gabarytach paczek oraz listów.

Summary
Jak sprzedawać na Facebooku?
Article Name
Jak sprzedawać na Facebooku?
Description
Jak sprzedawać na Facebooku? Sprawdź jak mądrze sprzedać używane rzeczy za pośrednictwem grup sprzedażowych na Facebooku.
Author
Publisher Name
Jak Wysłać
Publisher Logo

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *