Zwrot paczki pocztowej

Zakupy to często bardzo impulsywne, a co za tym idzie, nieprzemyślane działanie. Rzecz, która wydawała się nam niezbędna, okazuje się zupełnie nieprzydatna. Jak szybko i tanio zwrócić paczkę pocztową z nietrafionym zakupem?

Warunki zwrotu

Zanim poszukamy firmy, która oferuje najwygodniejszy i najtańszy sposób zwrotu paczki, warto sprawdzić czy sprzedający towar nie zapewnia darmowego zwrotu. Dzieje się tak na przykład w ramach Allegro Smart, choć oferta ma swoje ograniczenia (wyłączone są z niej np. towary spożywcze). Oczywiście istotne jest również sprawdzenie czasu w jakim można dokonać zwrotu. Warto więc dokładnie przyjrzeć się wszystkim warunkom umowy zakupu.

Zwrot przez internet

Jeśli jesteśmy pewni, że zakupiony przez nas towar nie podlega darmowemu zwrotowi, warto znaleźć najwygodniejszą opcję, która umożliwi dokonanie zwrotu, a jednocześnie znacząco nie naruszy naszego budżetu. Dobrze, kiedy większość formalności można załatwić online. Taki wariant oferuje Envelo. Wchodząc na stronę https://www.envelo.pl/paczka-pocztowa/ możemy zapoznać się z warunkami wysłania paczki, a następnie przejść do procesu zakupowego, wydrukować etykietę i finalnie zanieść paczkę na pocztę. Co ważne, paczki Envelo mogą ważyć do 30 kg i mają stałą cenę 12,99 zł.

Warto zapoznać się również z innymi tekstami dotyczącymi przesyłek, np. dotyczącymi śledzenia paczek.

Autor
admin2

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *