Adresowanie kopert

Adresowanie kopert – krok po kroku

Adresowanie koperty to prosta czynność, ale jeżeli nie wykonuje się jej często, można zapomnieć w których polach powinno się wpisać dane nadawcy oraz odbiorcy (zwanego też staromodnie adresatem). W tym artykule w kilku krokach pokażemy, jak zaadresować kopertę.

Wpisz adres nadawcy

Adres nadawcy – czyli Twój adres – jest istotny w przypadku niedoręczenia listu do odbiorcy (adresata). Dzięki wypełnieniu go Poczta Polska będzie w stanie zwrócić do Ciebie przesyłkę. Adres nadawcy należy wpisać w lewym górnym rogu koperty, zgodnie z wzorem:

Adres nadawcy polski

Jeżeli list jest wysyłany za granicę należy dopisać wielkimi literami w ostatniej linijce nazwę kraju, z którego go wysyłamy. Jeśli chcesz wysłać list do Niemiec – zobacz też nasz szczegółowy tekst. W przypadku Polski najlepiej wpisać ją po angielsku (POLAND) lub francusku (POLOGNE), zgodnie z poniższym wzorem:

adres nadawcy po francusku

Wpisz adres odbiorcy

Adres odbiorcy (adresata) jest niezbędny, aby poczta była w stanie doręczyć nasz list. Adres odbiorcy wpisać w prawym dolnym rogu koperty, zgodnie z wzorem adresowania:

Adres odbiorcy po polsku

Jeżeli wysyłamy list za granicę, należy dopisać wielkimi literami w ostatniej linijce nazwę kraju, do którego go wysyłamy. Jeśli chcesz wysłać list do Niemiec, zobacz nasz szczegółowy tekst o wysyłce do tego kraju. Najlepiej zrobić to po angielsku lub francusku:

Adres nadawcy po francusku

Naklej znaczek pocztowy

Ostatnim krokiem jest naklejenie znaczka pocztowego, co robimy w prawym górnym rogu:

Naklejanie znaczku na kopertę

Gotową kopertę należy wrzucić do skrzynki pocztowej. Jeżeli masz wątpliwości jaki znaczek nakleić, zawsze możesz udać się z zaadresowaną kopertą do placówki pocztowej. Pracownik Poczty Polskiej pomoże kupić odpowiedni znaczek i przyjmie przesyłkę.Inaczej sprawa wygląda w przypadku wysyłki Listów Poleconych >>

Wyślij list przez internet

Jeżeli nie chcesz wysyłać listu w tradycyjny sposób – kupować koperty, znaczków, ręcznie adresować i wrzucać do skrzynki – wyślij go nie wychodząc z domu. Poczta Polska oferuje usługę wysyłki tradycyjnych, drukowanych listów. List przez internet

 

Summary
Adresowanie kopert
Article Name
Adresowanie kopert
Description
Adresowanie kopert - dokładna instrukcja. Przypomnij sobie lub dowiedz się jak w poprawny i prosty sposób możesz zaadresować kopertę.
Author
Publisher Name
Jak Wysłać
Publisher Logo

Komentarze

3 Komentarze
 1. Opublikowano przez
  Edmund
  mar 20, 2018 Reply

  Witam wysłałem dzisiaj list polecony priorytetowy z Irlandii do Polski ale zapomnialem podać kodu pocztowego czy jest to duży problem ?

 2. Opublikowano przez
  Kody pocztowe – skąd się wzięły i dlaczego ich używamy? – Jak Wysłać
  lut 7, 2018 Reply

  […] naszym wcześniejszym artkule dokładniej opisaliśmy jak poprawnie zaadresować przesyłki pocztowe. Pamiętaj, że papierowe listy oraz kartki możesz wysłać wygodnie również z komputera za […]

 3. Opublikowano przez
  Maciej Szpakowski
  lis 22, 2017 Reply

  Dziękuje za artykuł faktycznie drukowanie kopert jest teraz wyjątkowo skuteczne, sam posiadam średnią firmę transportową i oczywiście chwalimy się poprzez drukowanie i wysłanie kopert z logo oraz nadrukiem. Według mnie jest obecne wyjątkowo efektywne, pozdrawiam również życzę udanych artykułów.

  https://twojradom.pl/artykul/karty-i-koperty-zycia/266077

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *