Ceny usług pocztowych są za niskie

Takie stwierdzenie pojawiło się w wywiadzie, którego udzielił Rzeczpospolitej prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski. Co zatem zrobić, żeby przynajmniej częściowo ustrzec się przed czekającymi nas podwyżkami?

Roczna gwarancja

Rozwiązaniem może być postawienie na zakup znaczków beznominałowych. Jak to działa? Znaczki beznominałowe to szczególny typ znaczków Poczty Polskiej, na których nie ma wydrukowanej ceny, więc pozwalają na wysyłkę listu nawet w wypadku późniejszej zmiany cen. Można je kupić i wydrukować na platformie Envelo. Wszystkie dostępne tam znaczki, niezależnie, czy mają być wysłane do Polski, czy za granicę,  nie mają wydrukowanej kwoty zakupu, jedynie typ przesyłki. Co najważniejsze: taki znaczek zachowuje ważność przez rok, nawet jeśli ceny później zostaną zmienione.

Co daje mi Neoznaczek beznominałowy Envelo?

Dzięki takiemu rozwiązaniu jeśli pojawi się nowy cennik Poczty Polskiej, do Neoznaczków nie trzeba będzie doklejać żadnych znaczków z dopłatą.

Łatwiejsze będzie też przyporządkowanie Neoznaczków do konkretnych przesyłek.

Tak jak do tej pory Neoznaczek beznominałowy może być spersonalizowany – można stworzyć znaczek pocztowy z własnym zdjęciem lub znaczek z logo firmy, wydrukować go na kartce, etykiecie, czy bezpośrednio na kopercie, a następnie wysłać

Czy znaczek beznominałowy to unikalne rozwiązanie?

Znaczki beznominałowe działają w wielu krajach, zarówno europejskich (n.p. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Szwecji czy Norwegii) i nie tylko – znaczek Forever w USA czy Kiwi Stamp w Nowej Zelandii. Nie wszędzie natomiast jest dostępny w internecie.

Więcej o rynku pocztowym

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o rynku pocztowym i czekających nas wszystkim zmianach, polecamy lekturę całego wywiadu z Przemysławem Sypniewskim (dostępny tu). Tak na marginesie warto dodać, że oprócz podwyżek cen, planowana jest też podwyżka zarobków dla pracowników Poczty Polskiej.

Autor
admin2

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *