5/5 - (1 vote)

Po które gry losowe w kasynach internetowych chętniej sięgają kobiety?

Wbrew temu, co może się wydawać osobom postronnym lub mężczyznom, kobiety stanowią solidną część społeczności ogólnie pojętego iGamingu. Czy to portal https://mrbet-casino.pl/, czy dowolny inny serwis z grami losowymi, spora część użytkowników to kobiety. Szacuje się, że jest ich nawet 40%, co jest naprawdę dużym wynikiem, jeśli skonfrontuje się to z tym, iż powszechnie uważa się, że przeciętny gracz to mężczyzna.

Zatem po jakie gry sięgają kobiety i z czym wiążą się ich wybory? To bardzo ciekawa kwestia, która sprawia, że na ofertę kasyn internetowych można spojrzeć w całkowicie inny sposób.

Czym kierują się kobiety, sięgając po gry losowe?

Kobiety z natury cechują się zachowaniem, które przeczy idei ryzyka, będącego domeną gier losowych. Preferują stabilizację i stronią od adrenaliny oraz zachowań, które mogą dać praktycznie niemożliwy do przewidzenia rezultat. Cenią sobie natomiast spokój, powtarzalność oraz stabilną rozgrywkę.

Jak zatem odnajdują się w sektorze gier, które opierają się na ryzyku? To bardzo proste. Sięgają po te produkcje, które zapewnią im możliwość stabilnego rozwoju sytuacji. Zabawy, które mają jasno określone reguły i można w łatwy sposób przewidzieć rezultat rozgrywki. Najważniejsze są klarowne zasady rozgrywki i jak najmniejszy wpływ na rozgrywkę przez gracza. Im więcej gracz otrzymuje swobody, tym większy potencjalny chaos w rozgrywce, a co za tym idzie niewiadoma związana z rozgrywką. Kobiety najczęściej kierują się ku grom, które cechują się wyjątkowo prostą rozgrywką.

Automaty do gier

Trudno o prostszą i bardziej przewidywalną rozgrywkę niż na automatach do gier.

Mimo że gry są niesamowicie zróżnicowane, to zabawa zawsze przebiega w ten sam sposób:

  1. Gracz wybiera zakład.
  2. Losuje wynik.
  3. Gra przyznaje ewentualną nagrodę.

Cykl powtarza się do skutku – aż wykorzysta się budżet lub osiągnie satysfakcjonującą wygraną. Kobiety grają na slotach w sposób zachowawczy. Starają się stawiać relatywnie niskie zakłady, które pozwolą im na dłuższą rozgrywkę, zapewniającą łatwy do przewidzenia rezultat.

Bingo

To popularna i bardzo prosta zabawa, która polega na wybieraniu liczb na karcie do gry i skreślanie ich zgodnie z wynikami losowania  gospodarza. Zadaniem gracza jest osiągnięcie konkretnego wzoru – poziomej lub pionowej linii, kształtu M/V lub dowolnego innego określonego w regulaminie gry. Osoba, której uda się to jako pierwszej, musi krzyknąć „bingo!” i wygrywa określoną stawkę. To bardzo przyjemna i spokojna rozgrywka, którą upodobały sobie panie. W przeciwieństwie do niektórych bardzo dynamicznych gier bingo pozwala się wyciszyć, zrelaksować i cieszyć zabawą.

Zdrapki

To zdecydowanie jedna z najprostszych form zabawy losowej. Zdrapki po prostu się wykupuje i sprawdza wynik. Nie ma tu żadnych dodatkowych aspektów jak przygotowanie, poznanie gry i jej reguł oraz opracowanie strategii. Wystarczy wybrać zakład i zdać się na los szczęścia. Te gry idealnie odzwierciedlają kobiety i ich oczekiwania względem zabaw losowych.

Typowa zdrapka w kasynie internetowym wygląda następująco:

  1. Gracz kupuje kartę o konkretnej wartości.
  2. Zdrapuje zakryte pola.
  3. Gra automatycznie sprawdzi potencjalną wygraną i jeśli udało się coś trafić, wypłaci nagrodę.

Bez względu na zaawansowanie aplikacji do tego schematu działania nie da się dodać nic więcej i właśnie ta prostota rozgrywki sprawia, że kobiety chętnie sięgają po zdrapki.

Każda reguła ma wyjątki, a kobiety grają także w inne rodzaje zabaw losowych

To oczywiste, że kobiety lubią spokojną rozgrywkę, z minimalnym aspektem ryzyka i stronią od działań wywołujących spore wyrzuty adrenaliny. Jednak nie oznacza to, że panie nie sięgają po inne gry. Mało tego, część z nich z czasem przyzwyczaja się do standardowej ryzykownej rozgrywki i chętniej korzysta z ruletek, blackjacka, czy pokera. Ta zasada spokojnej rozgrywki, bez możliwości dużego ingerowania w rozgrywkę odnosi się raczej do pań, które stawiają swoje pierwsze kroki w sektorze iGamingu.